Turizmas Marijampolėje: jei nežinotum kur esi, pagalvotum, kad tai net ne Lietuva, o prabangus kurortas

You are currently viewing Turizmas Marijampolėje: jei nežinotum kur esi, pagalvotum, kad tai net ne Lietuva, o prabangus kurortas

Kiekvienam patinka keliauti poilsio, pramogų, pažinimo ar tiesiog aplinkos pakeitimo tikslais. Kelionės padeda mums pažvelgti į savo gyvenimą iš šono, praplėsti akiratį, atrasti naujas vietoves ir sužinoti kažką nauja. Taip pat mes galime pažinti istoriją, kitas kultūras ir įvairiapusiškai praturtinti savo gyvenimą.

Didelę dalį turizmo veiklų sudaro ir siūlo kelionių agentūros, kurios organizuoja įvairias pramogas ir išvykas ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Pas mus, Marijampolės savivaldybėje, išskirtinį populiarumą turi vietinių gidų vedamos ekskursijos bei edukacijos. Per 2022 metus net 7500 turistų apsilankė savivaldybėje ir pasinaudojo mūsų gidų siūlomomis paslaugomis. Dar 2121 kreipėsi į Marijampolės turizmo ir verslo informacinį centrą „SMART Marijampolė“ gyvai, telefonu, el. paštu ir per socialinius tinklus teiraudamiesi dėl siūlomų veiklų.

Marijampolės savivaldybę garsina ne tik mūsų nuostabūs parkai, išpuoselėtos viešosios erdvės, gatvės menas, bet ir išskirtinės laidos, kurios supažindina su mūsų regiono savitumu ir sužadina norą čia apsilankyti. 2022 metais Marijampolėje buvo filmuota Tv3 kulinarijos gido laida „Maisto kelias“, kuri atskleidė išskirtines naujoves: svirpliais gardintą maistą ir vienintelį Lietuvoje Šunskų fazanyną bei silkių kasyklą – vietą, kurioje galima ne tik susipažinti su mūsų šalyje retai auginamų įvairių rūšių fazaninių paukščių šeimos porūšiais, bet ir sužinoti kaip kasamos silkės. Nacionalinio transliuotojo LRT laidos „Draugiška, Lietuva“, kuri Lietuvą supažindino su Sasnavos bendruomene bei „Laba diena, Lietuva“ ir „Svečiuose Nomeda“ iš arti supažindino su Marijampolės infrastruktūra, spalvingaisiais gatvės meno paveikslais, darbo rinka, studijų galimybėmis ir kokią įtaką tam turi miesto geografinė padėtis.

Svarbu skleisti žinią ne tik atvystantiems, bet ir patiems išvykti bei parodyti, koks mūsų miestas išskirtinis, todėl Marijampolės turizmo ir verslo informacinio centro „SMART Marijampolė“ komanda per 2022 metus sudalyvavo 4 parodose. Dalyvauta jau tradicine tapusioje tarptautinėje turizmo parodoje „ADVENTUR 2022“ ir didžiausio srauto turizmo entuziastų sulaukiančiose Vilniaus „Sostinės dienose 2022“. Klaipėdos „Jūros šventėje 2022“sulaukėme išskirtinio susidomėjo ir dėl siūlomų veiklų turistams, ir dėl mūsų nuostabaus akcento. Taip pat aplankytas ir Dzūkijos sostine vadinamas Alytus – dalyvauta alytiškių organizuotoje Alytaus miesto šventėje „Dzūkija sujungia“.

Pasak Marijampolės savivaldybės mero Povilo Isodos, Marijampolė tampa vis patrauklesnė ne tik pavieniams turistams, bet ir turizmo agentūroms. „Mūsų mieste vykstantys renginiai ir kultūrinės veiklos pritraukia žmones iš visos Lietuvos. Vienas iš labiausiai įsiminusių – tarptautinis kūrybinis simpoziumas „MALONNY: Marijampolė, Londonas, Niujorkas: idėjų migracija“, kuris kiekvienais metais vis labiau praturtina miesto viešąsias erdves tapybos darbais ir tampa išskirtiniu reginiu gyventojams bei mūsų svečiams. Kiekvienais metais vykstantys nauji projektai kviečia kitaip pažinti Marijampolę ir jos istoriją. Atvykę turistai gali aplankyti ne tik jau žinomas ir Marijampolę garsinančias vietas, bet atrasti naujas ir dar neišbandytas, tokias kaip: silkių kasykla Šunskuose ar „Istorinis Rožančkelio kelias“. Šaunu matyti ir išgirsti, jog su mūsų savivaldybe turistai susipažįsta iš naujo ir atvyksta pakartoti įspūdžių“, – sako meras P. Isoda.

Marijampolėje vyksta naujos edukacijos ir ekskursijos, kurias galite aplankyti: edukacinė programa – „Arbatėlė Bulotų namuose“, ekskursija „Romantiška Marijampolė“, ekskursija „Sūduvos perlas“, interaktyvus maršrutas – „Marijampolė 230. Kaip keitėsi miestas“, maršrutas „Istorinis Rožančkelio kelias“.

Ko gera, įdomiausia yra išgirsti, kokie būna turistų atsiliepimai po pažinties su Marijampolės savivaldybe. Kaip kad pasakoja gidė Jurgita Pazniokaitė-Bubnienė, kuri yra atradusi raktą į jaunų turistų širdis kviesdama juos į ekskursiją, orientacinį žaidimą „Miesto detektyvas“, turistai nepaliaujamai žavisi Marijampole, o ji pati pastebi, kad po truputį išnyksta turizmo sezoniškumas. „Nebėra mėnesių, kad į Marijampolę neatvyktų turistų, ir visiškai nesvarbu, ar tai būtų vasara ar žiema. Dar smagiau, kad pas mus turistų atvyksta pilni autobusai ir net netelpa į traukinius. 2022 metais beveik neturėjau atokvėpio laiko ir visiškai atsidaviau turizmui Marijampolėje, teko net prašyti kitų gidų pagalbos, nes nebegalėjau priimti visų norinčių. Ko gera, labiausiai įsiminė vienos turistų grupės įspūdis, jie sakė, kad jei į Marijampolę juos atvežtų užrištomis akimis ir paklaustų, kur jie yra, jie net nepagalvotų, kad yra Lietuvos mieste, nes Marijampolė juos tiesiog užbūrė savo grožiu, švara ir modernumu“. Pasak Jurgitos, turistai labai dažnai sako, kad Marijampolė paneigia visus mitus apie tai, kad yra tik žemės ūkio ir pramonės miestas, turistai sako, kad gyvename lyg prabangiame kurortiniame mieste.

Dar vienas įdomus faktas yra tas, kad kai mes žvalgomės, kuriame mieste praleisti šventes ar sutikti Naujuosius metus, kitų miestų gyventojai atvyksta į Marijampolę: čia jie mėgaujasi renginiais, skaniu maistu, puikiais viešbučiais ir šventiškai pasipuošusiu miestu bei ekskursijomis. Vis dažniau žmonės renkasi Marijampolėje švęsti asmenines šventes, rengti fotosesijas ar tiesiog su gera kompanija atvykti „pamedžioti“ kačių ir pasimėgauti spalvingiausiu miestu Lietuvoje.