Kviečiame aplankyti naują muziejų „Bulotų namai“!

You are currently viewing Kviečiame aplankyti naują muziejų „Bulotų namai“!

Sausio 21 d. atvėrėme duris į naują muziejaus „Bulotų namai“ ekspoziciją!

Renginio metu Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus muziejininkė Jurgita Jasevičienė pristatė ekspozicijos idėją, joje pasakojamas temas ir naudojamas priemones, iššūkius pritaikant ekspoziciją įvairiausioms tikslinėms grupėms – nuo neregių iki vaikų.

Lankytojams atskleisti ekspozicijos kūrimo užkulisiai – ilgas kruopštus darbas kaupiant istorinę medžiagą, eksponatų rinkimas ir atsiminimų užrašymas bendraujant su Andriaus ir Aleksandros Bulotų giminaičiais, namuose tarnavusių samdinių vaikais ar kitaip prisilietusiais prie Bulotų namų istorijos, toliau sekė medžiagos sisteminimo, turinio rengimo, ekspozicijos projektavimo ir įrengimo darbai. Sukurta ne tik ekspozicija, bet ir audiogidas bei virtualus turas.

Prie ekspozicijos kūrimo kelerius metu dirbo muziejininkų komanda: Marijampolės krašto muziejaus muziejininkė Jurgita Jasevičienė, muziejininkės-edukatorės Agnė Kaulickienė ir Rasa Gražytė-Bernotienė, V. Mykolaičio-Putino muziejaus muziejininkė Valė Klesevičienė, Lietuvos Prezidento K. Griniaus memorialinio muziejaus muziejininkas Tomas Kukauskas. Savo sukauptomis žiniomis šie muziejininkai dalinosi ekspozicinėse erdvėse pasakodami gausiai susirinkusiems lankytojams įdomias istorijas, pristatydami praeitį menančius eksponatus, supažindindami su interaktyviomis ekspozicijos priemonėmis.

Renginio metu padėkota visiems dovanojusiems eksponatus, pasidalinusiems vertinga informacija, bendradarbiavusiems ir teikusiems paramą. Inovatyvius ekspozicijos sprendimus pristatė MB „Tikras vaizdas” vadovas Artūras Lukševičius.
Visus norinčius apžiūrėti ekspoziciją „Bulotų namai – tarpukario miestietiškosios kultūros atspindys“ kviečiame aplankyti muziejų Jums patogiu metu.

Ekspozicijoje galima susipažinti ne tik su Bulotų šeima, jos gyvenimo būdu, bet ir sužinoti apie spalvingą pasiturinčių miestiečių namų aplinką. Čia išvysite Bulotams ir jų giminaičiams priklausiusius daiktus, eksponatus, menančius tarpukario buitį, fotografijas, dokumentus, žinutes iš to laikmečio spaudos. Rasite žaidimų, užduočių, patarimų, muzikos garsų ir prieskonių kvapų, akį džiugins animacijos, šešėlių instaliacijos.

Muziejaus darbo laikas:
Antradienis–penktadienis 9.00–18.00
Šeštadienis 11.00–17.00
Paskutinis mėnesio sekmadienis 11.00–16.00
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena.

Vieta: Vaičaičio g. 16, Marijampolė.

Lankymo kainos: 0,50-1,00 Eur. Audiogidas nemokamas.

Daugiau informacijos: https://www.marijampolesmuziejus.lt/bulotu-namai…/

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus