Savaitgalį šurmuliavo turizmo paroda ADVENTUR 2022

You are currently viewing Savaitgalį šurmuliavo turizmo paroda ADVENTUR 2022

Savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO šurmuliavo, jau devintą kartą vykusi, tarptautinė turizmo paroda „ADVENTUR 2022“.

Marijampolė, kartu su Šakių rajono ir Vilkaviškio savivaldybėmis Sūduvos krašto stende kvietė keliauti per Sūduvos istoriją bei sužinoti šio regiono turizmo naujienas.

Būsimi keliautojai nustebo sužinoję, kad 2022 metai Marijampolei ir visam regionui yra ypatingi. Prieš 230 metų Marijampolė gavo Magdeburgo teisės privilegiją ir pradėjo skaičiuoti savo miesto, lygiaverčio kitiems to meto Europos miestams, istoriją, taip pat šiais metais minimos 600-osioss Sūduvos metinės. Visus metus jubiliejines progas lydės šūkis – „Marijampolė švenčia romantiškai“, todėl miesto svečiai kviečiami švęsti romantiškai ir dalyvauti istoriniuose bei meniniuose metų renginiuose, pirmiausia, vasario 23 dieną organizuojamame miesto gimtadienyje.

Mažuosius lankytojus nustebino parodoje apsilankiusi stebuklingai atgijusi katė iš Marijampolės, kuri kiekvienam vaikučiui įteikė po balioną.

Nors lankytojų parodoje buvo kur kas mažiau nei įprasta, bet entuziastingų keliautojų norinčių pažinti ir atrasti Marijampolę netrūko. Nuo šeimų su vaikais, menu besidominčio jaunimo, aplink Lietuvą keliautojus vežančių gidų, edukacijomis susidomėjusių mokytojų iki istorijos bei gamtos mylėtojų.

Džiaugiamės, kad sutikome daug keliautojų, kurie jau aplankė Marijampolę ir nepagailėjo gražių atsiliepimų šiam miestui. Keliautojai džiaugėsi modernėjančio miesto vaizdais, išpuoselėtais parkais, abejingų nepaliekančiu gatvės menu bei istorija, kuri primena šio miesto svarbą lietuvybei.

Parodoje didelio susidomėjimo sulaukė ir legendomis bei padavimais išraizgyta Šunskų silkių kasykla, apie kurią susirinkusiems gidams bei keliautojams pranešimą skaitė charizmatiškasis miestelio seniūnijos seniūnas Rimantas Lekeckas.

Dėkojame kiekvienam norinčiam sužinoti, atrasti ir keliauti, tikimės, kad kiekvienas lankytojas iš parodos išėjo nešinas daugybe naujų idėjų kelionėms Lietuvoje! Marijampolė šiais metais visų lauks ypatingai. 🙂