Žingsnių milijonieriai susitiks Marijampolėje – lauks unikalios miesto istorijos ir žingsnių turgus

You are currently viewing Žingsnių milijonieriai susitiks Marijampolėje – lauks unikalios miesto istorijos ir žingsnių turgus

Paskutinį birželio šeštadienį, birželio 29 dieną, Marijampolėje rinksis aktyvaus laisvalaikio entuziastai, pasiruošę įveikti vaizdingą, įdomių istorijų kupiną 15 tūkst. žingsnių maršrutą. Čia vyks jau dvidešimt šeštąjį kartą Lietuvoje organizuojamas didžiausias nemokamas sveikatingumo renginys „IKI Ėjimo varžybos“. Renginyje tradiciškai ėjikų lauks ne tik unikalus maršrutas, bet ir gausus žingsnių turgus, išskirtiniai medaliai bei kitos pramogos.

„Per aštuonerius „IKI Ėjimo varžybos“ metus ėjome dešimtyje skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių, tačiau dar nė karto nesilankėme Suvalkijoje. Todėl nekantraujame eidami atrasti Marijampolės grožį ir pasinerti į įdomiausias miesto istorijas,“ – sako renginio organizatorė ir programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Įspūdingas maršrutas po Marijampolę

Renginio dieną visi norintys eiti bus kviečiami į 10,5 kilometrų ilgio žygį vaizdingu maršrutu, kuris prasidės Basanavičiaus aikštėje ir ves per Poezijos parką, kačių kiemelį, miesto žydų bendruomenės paveldą – choralinę sinagogą bei kitas miesto įžymybes.

„Norime ne tik paskatinti žmones daugiau judėti, bet ir padėti jiems atrasti Lietuvos miestų grožį. Marijampolė – tai žavus, svetingas ir žaliuojantis miestas, kuriame gausu jaukių parkų bei įdomių vietų, menančių kultūrinį ir istorinį palikimą. Tikime, jog renginio maršrutas sužavės tiek vietinius gyventojus, tiek miesto svečius“, – sako V. Musvydaitė-Vilčiauskė.

Medalius įkvėpė Kačių kiemelis

Vienas iš maršruto akcentų – žavingas Kačių kiemelis, kurio istorija susijusi su Marijampolės įkūrėja, grafiene Pranciška Ščiukaite-Butleriene. Pasakojama, kad grafienė buvo didelė kačių mylėtoja, tad jos garbei senamiestyje įkurtas kiemelis su skulptūromis, vaizduojančiomis vandenyje žaidžiančias kates.

„Augintiniai yra neatsiejama „IKI Ėjimo varžybų“ dalis, todėl sužavėti Marijampolės Kačių kiemelio istorijos, nusprendėme šią ypatingą vietą įamžinti medaliuose. Šiais metais kiekvienas įveikęs maršrutą bus apdovanotas unikaliu, aplinkai draugišku, katinu puoštu medaliu“, – džiaugiasi renginio organizatorė.

Kvies apsipirkti už žingsnius

Tradiciškai renginio dalyviai galės ne tik aktyviai ir smagiai praleisti dieną žingsniuodami, bet ir turės unikalią progą savo surinktus žingsnius iškeisti į šviežius vaisius ir daržoves, skanėstus augintiniams bei kitas gėrybes.

„Šiais metais žingsnių turguje lauks per 20 tūkst. šviežių vaisių ir daržovių, 15 tūkst. skanėstų augintiniams, granolos, gardūs augaliniai ledai, kreminiai jogurtai ir kitos gėrybės,“ – pasakoja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Birželio 29 dieną pirmasis startas bus paskelbtas 10:30 val., starto ir finišo vieta – Basanavičiaus aikštė. Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina registracija.