Renginių maratonas Marijampolės krašto muziejuje

You are currently viewing Renginių maratonas Marijampolės krašto muziejuje

Marijampolės krašto muziejus kviečia į artimiausius renginius:

Kovo 1 d. 17.00 val. VU Istorijos fakulteto dėstytojo doc. dr. Eugenijaus Saviščevo paskaita „Ar reikia bijoti litvinizmo?“.Marijampolės krašto muziejuje, Vytauto g. 29. Daugiau informacijos: https://fb.me/e/6PP3JvGK5

Kovo 5 d. 17.00 val. talentingo drožėjo Miko Varakino prieverpsčių parodos „Medi, medi, – Gyvybės medi…“ pristatymas. 

Kazlų Rūdoje gimęs, augęs ir gyvenantis M. Varakinas polinkį į kūrybą, piešimą turėjo nuo mažens, tačiau atsiskleidė ir ėmė rimtai kurti peržengęs trisdešimtmečio slenkstį. Vingrūs, sudėtingi ornamentai ir subtili technika neliko nepastebėti: kūrėjas yra tapęs įvairių konkursų laureatu. Pasak M. Varakino, tradicinis liaudies menas vis dažniau stumiamas į nuošalę, pozicijas užima kiti dalykai. Kviečiame vėl sugrįžti prie liaudies kūrybos ir pasigrožėti drožinėtomis prieverpstėmis.

Paroda veiks iki kovo 30 d. Marijampolės krašto muziejaus rūsyje, Vytauto g. 29.

Kovo 6 d. 13.00 val. Literatūrologo, humanitarinių mokslų daktaro, Klaipėdos universiteto docento Marijaus Šidlausko paskaita „Vincas Kudirka ir nūdiena“, skirta paminėti V. Kudirkos 125-ąsias mirties metines. O taip pat knygos „Kairiarankio kentauro pėdomis: literatūros kritika, eseistika, pasisakymai“ pristatymas. 

Galėsite apžiūrėti Vincui Kudirkai priklausiusią spintą, jo parašytas knygas, portretą, kurie yra saugomi Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje.

Būtina registracija tel. +370 699 52816 arba el. paštu vale.kleseviciene@marijampolesmuziejus.lt

Marijampolės krašto muziejuje, Vytauto g. 29. Daugiau informacijos: https://fb.me/e/1ClQdwC8y