Projekto „Aš tave matau!“ metu sukurtas maršrutas atskleidžia neatrastas Marijampolės spalvas

You are currently viewing Projekto „Aš tave matau!“ metu sukurtas maršrutas atskleidžia neatrastas Marijampolės spalvas

Marijampolė ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų garsėja kaip gatvės meno miestas, kurį puošia lietuvių bei užsienio menininkų darbai. Skaičiuojama, kad Suvalkijos (Sūduvos) sostinėje sukurta daugiau nei pusė šimto sieninės tapybos darbų. Tai visiems atviras vizualaus meno miestas, kviečiantis pasigrožėti įvairiapusiškomis jo spalvomis.

Ryškioms Marijampolės spalvoms bei visapusiškam miesto grožiui atskleisti Marijampolės turizmo ir verslo informacinis centras „SMART Marijampolė“ 2023 metais įgyvendino projektą „Aš tave matau!“. Projekto metu sukurtas naujas interaktyvus maršrutas „Neatrastos Marijampolės spalvos“, išleistas popierinis šio maršruto leidinys.

Naujas maršrutas prasideda prie Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Rūta“, kur galima pasigėrėti net dviem įstaigos sienas puošiančiais meno kūriniais. Visai čia pat galima pamatyti ir tris ant Draugystės bibliotekos pastato sienų esančius piešinius su ten atgijusiais mistiniais pasauliais, į kuriuos nukelia knygų skaitymas. Toliau maršrutas veda Marijampolės kalėjimo link. Šios įstaigos teritorijos tvorą pagyvino net du kūriniai, iš kurių vienas šiais metais oficialiai pripažintas didžiausiu sieninės tapybos kūriniu Lietuvoje. Pasukus kairėn už minėto kūrinio, šiek tiek paslėptas takelis veda į Marijampolės profesinio rengimo centro teritoriją. Čia išvysite ne tik ryškias elektros pastotes, skulptūras, bet ir gruntą valančių augalų ekspoziciją. Po to keliaujame Pašešupio parko link, o apžiūrėję ten esančius objektus, judame pasigrožėti Kokolos gatvę spalvų pripildžiusiais piešiniais. Eidami dar toliau, matome ryškiai išdailintus garažus, o iš toli žaliuoja ant penkiaaukščio išaugintas „Gyvybės medis“. Maršrutas užsibaigia R. Juknevičiaus gatvėje prie Marijampolės moksleivių kūrybos centro.

Interaktyvusis maršrutas viešai prieinamas Marijampolės Poezijos parke esančiame interaktyviame stende bei svetainėje www.marijampoletic.lt. Spausdintus informacinius leidinius galite rasti Marijampolės turizmo ir verslo informaciniame centre „SMART Marijampolė“ adresu Vytauto g. 17, Marijampolė (įėjimas iš Vasario 16-osios gatvės pusės). Rugsėjo mėnesį minint Europos judumo savaitę 2023, norintys marijampoliečiai bei miesto svečiai turėjo galimybę sudalyvauti žygyje-ekskursijoje, parengtame pagal šį naują maršrutą.

Taip pat projekto „Aš tave matau!“ metu kartu su Marijampolės televizijos komanda išleistos 3 tinklalaidės apie Marijampolę. Prie viso to, projekto rezultate sukurti du Marijampolę reprezentuojantys 360° vaizdo įrašai, kviečiantys pasivaikščioti ir pasižvalgyti po įvairias mūsų miestą puošiančias erdves. Šią vaizdinę medžiagą planuojama naudoti ir demonstruoti turizmo parodose. Norintys pamatyti šiuos filmukus, tai padaryti gali Marijampolės turizmo ir verslo informaciniame centre „SMART Marijampolė“ adresu Vytauto g. 17, Marijampolė (įėjimas iš Vasario 16-osios gatvės pusės).

Projektas finansuotas Lietuvos kultūros tarybos ir Marijampolės savivaldybės lėšomis.