KVIEČIAME Į SPEKTAKLĮ „ALKSNIŠKĖS“

You are currently viewing KVIEČIAME Į SPEKTAKLĮ „ALKSNIŠKĖS“

2018 m. lapkričio 29 d. 18 val. Marijampolės dramos teatre (P. Armino g. 2) 2 dalių dokumentinis spektaklis apie Prezidentą Kazį Grinių (trukmė – 3 val. 30 min.).

„Kalbėti apie demokratiją, kovoti už demokratiją gali būti tik per vėlu, bet niekada ne per anksti.“ Kazys Grinius.

„Alksniškės“ – pasakojimai apie K. Grinių, dialogai ir pamąstymai apie laisvę, perversmą, ateitį. Spektaklio veiksmas vyksta 5-ame XX a. dešimtmetyje, kuomet Kazys Grinius už protestą dėl žydų naikinimo buvo ištremtas iš Kauno į savo gimtąjį kaimą – Selemos Būdą. Atskirtas nuo įprastos sau veiklos, trečiasis prezidentas prisimena kertinius savo ir visos Lietuvos gyvavimo taškus – kovą už demokratiją, žodžio, religijos ir kitų laisvių įsigalėjimą Lietuvoje, 1926 m. gruodžio 17 d. perversmą, tolimesnę visuomeninę veiklą. Prezidento dialoguose su giminaičiais, kaimynais ir gyvenimo bendrakeleiviais atsiskleidžia Kazio Griniaus išgyvenimai, filosofinė pozicija bei asmeniniai bruožai – tolerancija, demokratiškumas, pacifizmas, išmintis. Spektaklyje atsiskleidžia ne tik Kazio Griniaus asmenybė, bet ir kitu rakursu parodomi svarbiausi tuometiniai istoriniai įvykiai.

Spektakliu siekiama atsigręžti į vieną demokratiškiausių Lietuvos prezidentų, priminti visuomenei apie didelį jo įnašą Lietuvos kultūrai, švietimui, viešajam diskursui bei prisiminti jo gyvenimo misiją – tarnavimą demokratijai. „Šiais sudėtingais laikais, kai demokratija daugelyje šalių darosi tarsi nebereikalinga, jis mums yra svarbus pavyzdys,“ – pabrėžia režisierius G. Padegimas.

Rašydamas pjesę spektakliui „Alksniškės“, režisierius G. Padegimas gręžiasi į istorines asmenybes, išlikusius dokumentinius jų tekstus: Kazio Griniaus atsiminimus, Gedimino Ilgūno ir Alfonso Eidinto monografijas, prezidento sūnaus Liūto Griniaus atsiminimus (išleistus JAV) bei tekstus iš 1926 m. „Varpo“, skirto Prezidentui.

Bilietus galite įsigyti www.tiketa.lt ir Marijampolės dramos teatro kasoje.     

Režisierius – Gytis PADEGIMAS

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Birutė UKRINAITĖ

Kompozitorius – Raimundas MARTINKĖNAS

Video menininkas – Ernestas Lylaus

Vaidina:

Dr. Kazys Grinius – Henrikas SAVICKIS

Ona Griniūtė-Bacevičienė, jo  sesuo – Alma MASIULIONYTĖ

Kristina Arsaitė-Grinienė, jo  žmona – Simona BLADŽENAUSKAITĖ

Liūtas Grinius, jo  sūnus – Arnis ALEINIKOVAS

Vytautas  Bacevičius, Onos  sūnus – Vytautas GASILIŪNAS

Stanislovas  Čėsna, Sasnavos  klebonas – Albinas BUDNIKAS

Alisa, pas  Grinius  besislapstanti  žydaitė – Edita NICIŪTĖ

Žmogysta – Kristina KAZAKEVIČIŪTĖ