Marijampolėje suskambės trečiasis klasikinės muzikos festivalio „Kultūros Savaitė“ sezonas

You are currently viewing Marijampolėje suskambės trečiasis klasikinės muzikos festivalio „Kultūros Savaitė“ sezonas

Rugsėjo 8 – 23 dienomis VšĮ „Marijampolės Filharmonija“ organizuojamas tarptautinis klasikinės muzikos festivalis „Kultūros savaitė“ sugrįžta į Marijampolę ir jos regioną. Jame – unikali programa su ikoniškais šalies ir užsienio atlikėjais. Šiais metais festivalis žada nustebinti septynių renginių programa, kurioje nestigs turiningos klasikinės muzikos bei kitų meninės raiškos formų. Visi festivalio „Kultūros Savaitė“ renginiai yra atviri ir nemokami!

„Šiemet festivalis atspindės ir supažindins su įvairių šalių, tokių kaip Prancūzija, Ispanija, Italija ir Vokietija, muzikiniais bruožais ir specifine kompozitorių kūryba. Kartu jis sudarys progą patirti muziką, kiną, dailę unikaliu ir inovatyviu būdu“, – teigia Marijampolės Filharmonijos vadovas ir dirigentas Marius Reklaitis.

Festivalio meno vadovė ir pianistė Kamilė Zaveckaitė džiaugiasi: „Nors tai tik trečiasis festivalio sezonas, jis sparčiai pritraukia vis didesnį susidomėjimą tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Marijampolės Filharmonija šiemet užmezgė tarptautinio lygio ryšius su festivaliais „Moldo Crescendo“ (Moldova) ir „Grič Evenings“ (Kroatija). Nekantraujame išgirsti bepasirodysiančius svečius gimtajame mieste!“

Festivalio programa prasidės rugsėjo 8 dieną 18 val. interaktyvia Aušrinės Dubauskienės rinktinių darbų paroda „Muzikos ir Spalvų Šalyje“. Pirmojo ir antrojo sezonų atliktų kūrinių vizualizacijas, kurtas praeitų sezonų atidarymo koncertams, viso festivalio metu bus galima apžiūrėti Marijampolės kultūros centre.

Rugsėjo 9 d. 18 val. Marijampolės Evangelikų Liuteronų bažnyčioje įvyks festivalio atidarymo koncertas „avec amour de France!“ Koncertas žiūrovus pakvies nusikelti į Prancūziją ir mėgautis išskirtine šios šalies lyrika. Pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantis svečias iš Kroatijos Zagrebo Styginių Kvartetas prisijungs prie pianistės Kamilės Zaveckaitės ir operos solistės, festivalio meno vadovės Lauros Latvaitytės – Zaman.

Rugsėjo 13 d. festivalis kelsis į Sasnavą ir Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčioje 19 val. kvies pasiklausyti tarptautinį pripažinimą pelniusių gitaristo Sauliaus S. Lipčiaus ir pianistės Kamilės Zaveckaitės dueto ispaniškos muzkos vakare „cuerdas españolas“.

Rugsėjo 15 d. festivalis keliaus į Liudvinavo Šv. Liudviko bažnyčią, kurioje 18 val. skambės „musica sacra italiana“. Ypatingame koncerte – itališkos muzikos šedevrai, atliekami Šv. Kristoforo kamerinio orkestro (dirigentas Marius Reklaitis), Česlovo Sasnausko kamerinio choro, operos solistės Lauros Latvaitytės – Zaman bei išskirtinio balso savininko, kontratenoro Viktoro Gerasimovo.

Rugsėjo 17 d. 19 val. Marijampolės miesto publiką stebins Balio Vaitkaus vargonų ir Vaivos Storastienės klavesino tandemas koncerte „deutscher Dialog“. Toks itin retos kombinacijos duetas skambės Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo Bazilikoje.

Unikali muzikos ir kinematografijos sintezė pirmą kartą Marijampolėje rugsėjo 20 d. 18 val. publiką pakvies į naują festivaliui erdvę – „Spindulio“ kino teatro didžiają salę, kurioje stebėsime fortepijonu Viktoro Oresto Vagusevičiaus įgarsintą nebylaus kino seansą – Ladislas Starevich „Fétiche“.

Rugsėjo 21 – 22 dienomis Šv. Cecilijos gimnazijoje bei Marijampolės Menų Mokykloje vyks atviros vokalo, solo fortepijono bei kamerinės muzikos meistriškumo pamokos, vedamos soprano L.Latvaitytės – Zaman bei pianistų K. Zaveckaitės ir M. Lazar.

Festivalį vainikuos ir metų jubiliejų švęs Marijampolės Filharmonijos įsteigtas Sūduvos Jaunimo Simfoninis Orkestras, diriguojamas Mariaus Reklaičio. Rugsėjo 23 d. 18 val. Marijampolės Kultūros Centre girdėsime įvairialypę simfoninės muzikos programą, atliekamą jungtinio Sūduvos regiono jaunosios kartos muzikantų orkestro. Festivalio baigiamajame GALA koncerte taip pat sutiksime svečią iš Moldovos Marcel Lazar, kuris fortepijoniniu duetu ir kaprizinga programa pasirodys kartu su Kamile Zaveckaite.

,,Jaunieji talentai – mūsų krašto ateitis. Sūduvos Jaunimo Simfoninio Orkestro koncertinė veikla atspindi šio festivalio idėją bei misiją skatinti, tobulinti ir plėtoti jaunųjų atlikėjų kūrybinį potencialą. Mūsų tikslas yra palaikyti ir ugdyti jaunus menininkus, suteikti jiems patirties, pasitikėjimo ir ryžto tęsti pradėtus kultūros kelius, taip prisidedant prie dinamiškos ir novatoriškos muzikinės scenos formavimo ne tik Sūduvoje, bet ir visoje Lietuvoje. Džiaugiamės turėdami šansą pasidalinti šia aistra ir vizija su visais festivalio dalyviais ir lankytojais bei suteikti erdvę, kurioje galime augti ir tobulėti kartu! „Kultūros Savaitė“ puoselėja kultūros ateitį tam, kad ši veikla būtų tikra šventė visiems muzikos mylėtojams.“ – teigia festivalio meno vadovų trio.

Primename, jog visi festivalio „Kultūros Savaitė“ renginiai yra nemokami!

Daugiau informacijos – Marijampolės Filharmonijos Facebook puslapyje bei svetainėje www.marijampolesfilhamronija.lt