Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialiniame muziejuje vyks skaitymai „Aš priėjau prie jo ir paklausiau”

You are currently viewing Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialiniame muziejuje vyks skaitymai „Aš priėjau prie jo ir paklausiau”

 

Rugsėjo 30 d. 17.00 val. maloniai kviečiame apsilankyti Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialiniame muziejuje (Bažnyčios g. 23), kur įvyks skaitymai „Aš priėjau prie jo ir paklausiau“, skirti Kristinos Grinienės 125-osioms gimimo metinėms paminėti.

Šių metų rugsėjo 28 d. sukanka 125 metai, kai gimė antroji dr. K. Griniaus žmona Kristina Arsaitė-Grinienė.

1926 m. tuometinį Lietuvos Respublikos Prezidentą ir būsimą žmoną bendram gyvenimui suvedė darbas. K. Grinius dalyvavo Kauno ligoninės atidarymo šventėje. Prie stalo šalia jo sėdėjo jauna, išvaizdi gailestingoji sesuo Kristina, kuri išdrįso paklausti, ką šis mėgsta. Kazys Grinius atsakė šelmiškai: „Geras knygas ir gražias moteris“. Taip prasidėjo jų draugystė.

Kristina Arsaitė-Grinienė (1896-1987) gimė Rusijoje, Saratove, vaikystėje su tėvais atvyko į Lietuvą gyventi, mokėsi Kauno gimnazijoje, studijavo teisę Maskvos ir Kauno universitetuose. Vėliau dirbo profilaktinės medicinos srityje, bendradarbiavo draugijoje „Pieno lašas“, žurnale „Moteris“, laikraštyje „Lietuvos žinios“. Jos rūpesčiu buvo pastatyti draugijos „Pieno lašas“ draugijos namai Kaune.

Kodėl Kristiną ir Kazį Grinius sutuokė stačiatikių popas? Kokios tragiškos netektys sieja šiuos du asmenis? Kodėl savo sūnų pavadino Liūto vardu? Koks Kristinos pomėgis ir kaip išgelbėjo K. Griniaus gyvybę? – atsakymus į šiuos klausimus, o taip pat kitas, kartais liūdnas, kartais linksmas ir net pikantiškas, Grinių bendro gyvenimo istorijas, pasakotas pačios Kristinos, išgirsite renginio metu.

Renginyje privalomas galimybių pasas ar kitas vakcinaciją, persirgimą, atliktus tyrimus įrodantis dokumentas.