Seinuose vyko „Lenkų-lietuvių pasienio kultūros“ festivalis

You are currently viewing Seinuose vyko „Lenkų-lietuvių pasienio kultūros“ festivalis

Kalvarijos savivaldybės administracija kartu su VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ ir Seinų miestu (PL) vykdo Europos regioninio plėtros fondo INTERREG V-A Lietuva-Lenkija programą, kurios metu didinamas tvarus kultūros paveldo naudojimas turizmui pasienio regione pažymint dviejų šalių istorinę kaimynystę Lietuvos valstybingumo šimtmečio proga. (Projekto Nr. LT-PL-2S-192 „Lietuvos ir Lenkijos pasienio kaimynystės minėjimas Lietuvos valstybingumo šimtmečio proga“).

Kalvarijos savivaldybės administracija ir VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ liepos 28 d. dalyvavo Seinuose vykusiame festivalyje „Lenkų-lietuvių pasienio kultūros“. Projekto partnerio, Seinų miesto, surengtame festivalyje buvo pristatoma Marijampolės ir Kalvarijos krašto kultūra, turizmo objektai, supažindinama su lankytinų vietų istorija, pristatomi krašto amatininkai.

Festivalio metu Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos skyriaus darbuotojai pristatė Marijampolės krašto pažinimo portalą „Noriu Žinoti“, edukacines programas, susijusias su Lietuvos ir Suvalkijos istorija, žaidimus. Marijampolės jaunimo organizacijų taryba “Apskritas stalas“ supažindino miesto gyventojus ir svečius su organizacijos veikla, taip pat buvo pristatytos jaunųjų konservatorių lygos Marijampolės skyriaus, Lietuvos krikščioniškojo jaunimo blaivybės sąjungos „Žingsnis” Marijampolės skyriaus ir „Jaunimo Yra“ organizacijų veiklos, buvo vykdomi edukaciniai užsiėmimai Seinų miestelio svečiams ir gyventojams. Marijampolės turizmo informacijos centro darbuotojai supažindino festivalio lankytojus su Marijampolėje esančiais turizmo objektais ir maršrutais. Akvarelės meistras E. Končius pristatė rankų darbo tapytus paveikslus, liaudies amatininkas R. Lukoševičius – rankų darbo gaminius iš lino, keramikė V. Bakšenskienė – rankų darbo keramikos dirbinius. Festivalio svečius lietuviškomis dainomis, skirtomis Lietuvos 100-ečiui paminėti, džiugino trečio amžiaus universiteto moterų vokalinis ansamblis „Jaunystės Aidas“ (vadovė Birutė Pavalkienė).