Pažintinė ekskursija „Pajusti miesto kultūrą“

You are currently viewing Pažintinė ekskursija „Pajusti miesto kultūrą“

Gyvendami sparčiai tobulėjančiame ir modernėjančiame pasaulyje, kuris keičia miestų „veidus“ bei siekia prisitaikyti prie didėjančių žmonių poreikių, tikėtina, retai susimąstome apie tai, kaip atrodė mūsų gyvenamoji ar lankoma vieta ankščiau, kokie svarbūs žmonės prisidėjo prie miesto identiteto formavimo bei ką mena vienas ar kitas pastatas, gatvė.

Europos paveldo dienų 2020 proga VšĮ Marijampolės turizmo ir verslo informacinis centras „SMART Marijampolė“ kartu su Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejumi kviečia miesto svečius ir gyventojus pajusti miesto kultūrą, vyravusią 4-ojo praėjusio amžiaus dešimtmetyje, dar kitaip vadinamame „aukso amžiumi“. Šis laikotarpis paliko ryškius pėdsakus, susijusius su kultūros paveldo pastatais, gatvėmis bei to laikmečio asmenybėmis, tradicijomis.

Ekskursijos metu miesto svečiams ir gyventojams bus pristatomas naujas kultūros paveldo objektas – A. Bulotos ir jo šeimos namas P. Vaičaičio gatvėje. Nuo jo keliausime pro kitus 4-jo dešimtmečio pastatus, įtrauktus į kultūros paveldo registrą, taip pat ir neįtrauktus, tačiau žinomus ir svarbius.

Ekskursijos metu susipažinsite ir su žymiomis to laikmečio asmenybėmis, išgirsite įdomių pasakojimų apie juos bei jų puoselėtas tradicijas.

Norintys sužinoti daugiau apie „aukso amžiuje“ gyvenusių šeimų susitikimų ir arbatėlių tradicijas, paragauti pagal to meto receptus pagaminto maisto, tai galės padaryti užsisakydami specialią edukacinę programą.*
*𝐸𝑑𝑢𝑘𝑎𝑐𝑖𝑛𝑒̇ 𝑝𝑟𝑜𝑔𝑟𝑎𝑚𝑎 𝑢𝑧̌𝑠𝑎𝑘𝑜𝑚𝑎 𝑎𝑡𝑠𝑘𝑖𝑟𝑎𝑖. 𝐷𝑎𝑢𝑔𝑖𝑎𝑢 𝑖𝑛𝑓𝑜𝑟𝑚𝑎𝑐𝑖𝑗𝑜𝑠 𝑚𝑎𝑟𝑖𝑗𝑎𝑚𝑝𝑜𝑙𝑒𝑡𝑖𝑐@𝑔𝑚𝑎𝑖𝑙.𝑐𝑜𝑚

𝐄𝐤𝐬𝐤𝐮𝐫𝐬𝐢𝐣𝐨𝐬 𝐩𝐫𝐚𝐝𝐳̌𝐢𝐚: P. Vaičaičio g. 16, Marijampolė
𝐄𝐤𝐬𝐤𝐮𝐫𝐬𝐢𝐣𝐨𝐬 𝐩𝐚𝐛𝐚𝐢𝐠𝐚: Kačių kiemelis
𝐄𝐤𝐬𝐤𝐮𝐫𝐬𝐢𝐣𝐨𝐬 𝐭𝐫𝐮𝐤𝐦𝐞̇: 1 val.

𝐁𝐮̄𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐢𝐬̌𝐚𝐧𝐤𝐬𝐭𝐢𝐧𝐞̇ 𝐫𝐞𝐠𝐢𝐬𝐭𝐫𝐚𝐜𝐢𝐣𝐚, 𝐝𝐚𝐥𝐲𝐯𝐢𝐮̨ 𝐬𝐤𝐚𝐢𝐜̌𝐢𝐮𝐬 𝐫𝐢𝐛𝐨𝐭𝐚𝐬.
𝐑𝐞𝐠𝐢𝐬𝐭𝐫𝐚𝐜𝐢𝐣𝐚 𝐯𝐲𝐤𝐝𝐨𝐦𝐚 𝐞𝐥.𝐩. 𝐦𝐚𝐫𝐢𝐣𝐚𝐦𝐩𝐨𝐥𝐞𝐭𝐢𝐜@𝐠𝐦𝐚𝐢𝐥.𝐜𝐨𝐦 𝐢𝐤𝐢 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐦. 𝐫𝐮𝐠𝐬𝐞̇𝐣𝐨 𝟏𝟕 𝐝., 𝟏𝟕:𝟎𝟎.

Ekskursijos metu turi būti laikomasi ne mažesnio kaip 1 metro atstumo tarp dalyvių, išskyrus sutuoktinius, artimus giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus. Ekskursijos metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Ekskursijoje negali dalyvauti asmenys, kuriems pasireiškia ūmūs viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.)

Renginyje bus fotografuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose, ir šios nuotraukos gali būti talpinamos viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

𝐏𝐫𝐨𝐣𝐞𝐤𝐭𝐚̨ 𝐩𝐚𝐫𝐞̇𝐦𝐞̇ 𝐊𝐮𝐥𝐭𝐮̄𝐫𝐨𝐬 𝐩𝐚𝐯𝐞𝐥𝐝𝐨 𝐝𝐞𝐩𝐚𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐬 𝐩𝐫𝐢𝐞 𝐊𝐮𝐥𝐭𝐮̄𝐫𝐨𝐬 𝐦𝐢𝐧𝐢𝐬𝐭𝐞𝐫𝐢𝐣𝐨𝐬.a