Penki būdai Marijampolę pažinti interaktyviai

You are currently viewing Penki būdai Marijampolę pažinti interaktyviai

Informacinių technologijų laikais labai svarbu žengti koja kojon su tobulėjančiomis technologijomis. Atsižvelgiant į vyraujančias tendencijas bei žmonių poreikius, Lietuvos miestai tobulėja ir kuria naujas paslaugas miesto gyventojams ir svečiams. Marijampolė puikus to pavyzdys. Apsilankius joje tampa aišku, kad tai miestas siūlantis interaktyvias erdves tiek jaunimui, tiek vyresnio amžiaus žmonėms, besidomintiems naujovėmis.

Marijampoliečiai gali pasidžiaugti vieninteliu tokiu Lietuvoje parku, kuriame galima rasti papildytos realybės parodą po atviru dangumi. Ši paroda veikia ištisus metus ir yra nepriklausoma nuo besikeičiančių metų laikų. Tai Vytauto Didžiojo parkas, dar vadinamas miesto sodu, kuriame tarpukariu rinkosi atsipalaiduoti puošniai apsirengusios ponios ir išvaizdūs ponai.  Norint pamatyti legendinį paviljoną, sovietmečių vykusius jaunimo šokius ir sužinoti apie turtingą šio parko gyvenimą, rekomenduojame prieš apsilankymą iš anksto parsisiųsti ir įsidiegti savo išmaniuosiuose telefonuose programėlę „Miesto sodo istorija“. Parke rasite 8 stendus, kurie padės Jums pasinerti į to meto gyvenimą. Instrukciją kaip naudotis programėle rasite Marijampolės kraštotyros muziejaus svetainėje.

Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejuje ekspozicija pristatoma ne tik tradicinių būdų, bet ir interaktyvioje aplinkoje – informaciniuose terminaluose su lietimui jautriais ekranais. Tai unikalus muziejus, pasakojantis miesto įkūrėjų grafų Butlerių ir Marijonų vienuolių istoriją bei supažindinantis su viena svarbiausia katalikiškojo pasaulio asmenybe – Palaimintuoju Jurgiu Matulaičiu. Būdami Marijampolėje būtinai apsilankykite Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejuje.

Neseniai atnaujintoje ir modernizuotoje Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje duris atvėrė interaktyvių technologijų erdvė. Atsinaujinusi biblioteka moderniose erdvėse siūlo daug inovatyvių priemonių bei paslaugų, kurios atitinka šiuolaikiškos visuomenės poreikius ir pritaikytos visų amžiaus grupių bei interesų žmonėms. Bibliotekoje rasite ne tik patogų bibliotekos fondų prieinamumą. Jaunimas interaktyvių technologijų erdvėje gali išbandyti virtualios realybės akinius ir kitą naujausią informacinę įrangą. Bibliotekai priklausančiame Multicentre vyksta nemokamos edukacijos vaikams ir jaunimui, kurių metų galima kurti skaitmeninę muziką, kompiuterinę grafiką, konstruoti ir daryti kitus įdomius dalykus. Multicentras siūlo išbandyti audiovizualinių menų dirbtuves, kuriose galėsite kurti garso įrašų studijoje ar pasijusti tikru fotografu arba fotomodeliu esančioje foto studijoje.

Marijampolės miestas niekuo nenusileidžia didiesiems miestams ir turistams siūlo pažinti miestą naudojantis audiogidais. Audiogidas – puikus būdas savarankiškai, įdomiai ir paprastai pažinti Suvalkijos sostinę. Šis įrenginys įgarsintas trimis kalbomis: lietuvių, lenkų ir anglų. Keliaudami su audiogidu aplankysite 15 objektų, kurių istorija meną svarbiausius krašto įvykius ir primena žymius mieste gyvenusius žmones. Šią paslaugą galima išbandyti darbo dienomis užsukus į Marijampolės turizmo informacijos centrą arba iš anksto susitarus savaitgaliais ir švenčių dienomis. Centre dirbantis kolektyvas visada Jūsų paslaugoms!

Lankydamiesi turizmo informacijos centre panaršykite ir infoterminale. Jame rasite 3 skirtingus maršrutus, sujungiančius Marijampolę, Kalvariją ir Seinų bei Suvalkų kraštą. Informacinių technologijų dėka galėsite nusikelti į bet kurį maršrute esantį objektą, rasti aktualią informaciją apie lankytinus objektus, apgyvendinimo, maitinimo, vietos valdžios įstaigas ir kt. Naujieji maršrutai į terminalą bus įkelti netrukus.

Prie interaktyvių erdvių plėtros prisideda INTERREG V-A Lietuva-Lenkija  programa, kurios tikslas padidinti tvarų kultūros paveldo naudojimą Seinų ir Marijampolės regionuose, stiprinant regionines turizmo paslaugas, sukuriant bendrą turizmo maršrutą ir kuriant bendras tarpregionines veiklas. (Projekto Nr. LT-PL-2S-193 „Pasienio miestai – Marijampolė ir Seinai: kelionė per istoriją iki šiandienos”).