„Kultūros savaitė“ marijampoliečiams ir miesto svečiams dovanos profesionalaus meno koncertus

You are currently viewing „Kultūros savaitė“ marijampoliečiams ir miesto svečiams dovanos profesionalaus meno koncertus

Rugsėjo 14-24 dienomis Marijampolėje vyks klasikinės muzikos šventė – projektas „Kultūros savaitė“. Žiūrovams bus siūlomi net penki klasikinės muzikos koncertai, fotomenininko paroda, meistriškumo pamokos.

Projektą „Kultūros savaitė“ inicijavo Marijampolės kultūros centras, Lauros Latvaitytės-Zaman fondas bei Kento grafystės filharmonija. Visi kartu jie siekia ne tik populiarinti klasikinės muzikos žanrą Marijampolės regione, tačiau ir paskatinti profesionalius muzikus, kilusius iš šio krašto, prisidėti prie bendruomenės augimo pasidalinant turima patirti.

Dainininkė Laura Latvaitytė Zaman, dirigentas Marius Reklaitis, pianistė Kamilė Zaveckaitė savo pavyzdžiu ir pasirodymais lydės projekto „Kultūros savaitė“ renginius.

Lauros Latvaitytės – Zaman paramos ir labdaros fondas, kuris prisideda prie šio projekto įgyvendinimo, buvo įkurtas siekiant populiarinti ir puoselėti klasikinio muzikos meno tradicijas Marijampolėje. Fondas ir toliau siekia inicijuoti ir finansiškai remti profesionalaus meno projektus, užmegzti tarptautinį bendradarbiavimą su iš Marijampolės kilusiais menininkais išeivijoje, kurti galimybes jiems grįžti, inicijuoti edukacines programas jaunimui, gerinti akustiniam menui reikalingas sąlygas bei prisidėti prie Marijampolės kultūrinio indėlio Lietuvai.

Fondas savo veiklą pradėjo 2018 – ųjų metų rudenį. Per šį laikotarpį labdaringais tikslais buvo surengti koncertai Marijampolėje, Vilniuje ir Berlyne.

Fondo steigėja dainininkė Laura Latvaitytė Zaman yra kilusi iš Marijampolės savivaldybės Liudvinavo miestelio, pirmuosius savo muzikinius žingsnius pradėjo Marijampolės menų mokykloje. Atlikėja šiandien su dėkingumu ir meile savo miestui džiaugiasi projektu „Kultūros savaitė“, turiningu bendradarbiavimu tarp Marijampolės kultūros centro, jos vardo paramos ir labdaros fondo, Kento grafystės filharmonijos bei išeivijoje gyvenančių ir savo šaknis gerbiančių menininkų.

Plačiau apie fondo veiklą skaitykite: www.laura-zaman-fondas.com

„Kultūros savaitės“ renginiai:

„Gamta ir žmogus“ – kamerinės muzikos vakaras, rugsėjo 14 d., 18 val., Marijampolės kultūros centras (įėjimas nemokamas);

Meistriškumo kursai – Marijampolės meno mokyklos ir Šv.Cicilijos gimnazijos auklėtiniams, rugsėjo 15 d., 13 val., Marijampolės meno mokykla;

„Amadeus“ – kompozitoriaus W.A.Mozart vokalinės, fortepijoninės ir simfoninės muzikos koncertai (įėjimas nemokamas):
Rugsėjo 17 d., 18 val., Igliauka, Šv. Kazimiero bažnyčia;
Rugsėjo 18 d. 16 val., Liudvinavas, Šv.Liudviko bažnyčia;
Rugsėjo 19 d., 18 val., Sasnava, Šv.Kazimiero bažnyčia;

„Kultūros savaitė: O kodėl Mocartas?“ Konferencija skirta aptarti klasikinio muzikos žanro populiarinimą ir šios muzikos žanro klausytojų ugdymą regione.
Konferencija vyks Marijampolės kultūros centro Galerijoje, rugsėjo 21 d., 18 val.

„Gala koncertas“ – Marijampolės kultūros centro sezono atidarymas, rugsėjo 24 d., 18 val., Marijampolės kultūros centras (įėjimas nemokamas);

Foto menininko Andriaus Burbos paroda Marijampolės kultūros centre bus atidaroma po „Kultūros savaitės“ renginių.

Projektą „Kultūros savaitė“ remia: Lietuvos kultūros taryba, Kento grafystės filharmonija, Lauros Latvaitytės-Zaman labdaros ir paramos fondas, Marijampolės savivaldybė, Vilniaus žvėryno odontologijos klinika, Marijampolės Zonta moterų klubas, Brave Party, Marijampolės meno mokykla, Šv.Cecilijos gimnazija.