Gatvės muzikos diena Marijampolėje: kaip viskas prasidėjo

You are currently viewing Gatvės muzikos diena Marijampolėje: kaip viskas prasidėjo

Gatvės muzikos diena – vienas didžiausių muzikinių renginių, kurio metu į gatves išeina visi muzikuoti mėgstantys žmonės. Šio projekto iniciatorius – Andrius Mamontovas – žymus kultūros veikėjas, populiarus Lietuvos muzikantas ir aktorius, kuris 2007 m. pirmasis subūrė žmones paminėti šią gražią dieną. Nuo 2009 m. renginys buvo rengiamas ir Marijampolėje, dėka Marijampolės jaunimo klubo „Dimera“. Šiandien kalbiname klubo prezidentą Marių Čeponą, kuris papasakos, kaip kilo idėja suorganizuoti renginį, ką miestui davė ši graži iniciatyva bei kodėl verta grąžinti Gatvės muzikos dieną Marijampolėje.

Kaip kilo idėja organizuoti pirmąją Gatvės muzikos dieną (GMD) Marijampolėje?

Idėją organizuoti paskleidė Andrius Mamontovas. Jis renginį organizavo Vilniuje ir pakvietė kitus miestus taip pat prisijungti. Pristačius šią idėją Marijampolės jaunimo klubo „Dimera“ nariams visi vieningai pritarė ir taip nuo 2009 metų kelis metus mieste buvo organizuojama Gatvės muzikos diena.

Kuo muzika yra ypatinga Jums?

Tiek mano, tiek klubo narių, su kuriais organizavome GMD, gyvenimą visuomet supo(a) muzika, tad norėjosi ir kitus žmones paskatinti daugiau muzikuoti.

Kodėl tokie renginiai yra reikalingi Marijampolės bendruomenei?

Aš manau, jog šis renginys skirtas ne bendruomenei ar praeiviams, o daugiau patiems muzikuojantiems. Dauguma jų yra pradedantys ir muzikuoja tik savo namuose, tai puiki proga išeiti ir pamuzikuoti kitokioje, viešoje aplinkoje. Šio renginio idėja nėra garsių atlikėjų koncertas. Idėja yra pakviesti kuo daugiau muzikuojančių žmonių užpildyti miesto erdves, tai gali būti kiekvienas mėgėjas brazdinantis gitara ar kitokiu instrumentu.

Kaip manote, kokią įtaką Gatvės muzikos diena turėjo bendruomenei? Kaip ji keitėsi per visus metus?

Bendruomenė nebuvo itin aktyvi šiame projekte, daugiau entuziazmo rodė patys dalyviai, aišku, praeiviai sustodavo pasiklausyti, bet tokių nebuvo labai daug.

Metams bėgant susidūrėme su problema, kad didžiausia muzikuojančių koncentracija būdavo Vilniuje ir dauguma Marijampoliečių mieliau rinkosi Vilnių nei savąjį miestą, kadangi pačiam kur kas smagiau groti, kai aplinkui matai begalę tokių pat kaip tu. Kai pastebėjome, kad Marijampolėje muzikuojančių kas metai mažėja, nusprendėme šios idėjos nebetęsti.

Kaip manote, ar projektas turėtų išlikti kaip graži miesto tradicija?

Praėjus keletui metų, manau, labai teisinga šį projektą vėl atgaivinti, kadangi per tą laiką atsirado nemažai grojančių, norinčių save išbandyti muzikantų, o ir dabartinė situacija labai dėkinga, kadangi renginiai nebevyksta ir daugelis nori ištrūkti iš namų.

Taip pat dalinamės anksčiau Marijampolėje vykusių Gatvės muzikos dienų akimirkomis.

O jau šį šeštadienį Gatvės muzikos diena sugrįžtą į Marijampolę! Gegužės 16 dieną, 14 valandą, visi, kurie yra neabejingi muzikai, kviečiami išeiti į balkonus ir dalintis savo mėgstama muzika. Nesvarbu mėgstate dainuoti, groti įvairiais instrumentais ar virtuvės įrankiais – šįkart visa ši muzika plaks vienu ritmu. 21 valandą GMD persikels į socialinę erdvę. „Jaunimas YRA“ Facebook paskyroje kiekvienas muzikos entuziastas galės mėgautis Marijampolės atlikėjų kūriniais „Live“ transliacijos metu.

Projektas dalinai finansuojamas Europos solidarumo korpuso programos.

Daugiau informacijos: shorturl.at/lprGM

Organizatorių informacija