Turistinis maršrutas, jungiantis Marijampolę ir Seinus

You are currently viewing Turistinis maršrutas, jungiantis Marijampolę ir Seinus

VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ kartu su Seinų miestu (PL) vykdo Europos regioninio plėtros fondo INTERREG V-A Lietuva-Lenkija programą, kurios tikslas padidinti tvarų kultūros paveldo naudojimą Seinų ir Marijampolės regionuose, stiprinant regionines turizmo paslaugas, sukuriant bendrą turizmo maršrutą ir kuriant bendras tarpregionines veiklas. (Projekto Nr. LT-PL-2S-193 „Pasienio miestai – Marijampolė ir Seinai: kelionė per istoriją iki šiandienos”).

Projekto partneriai gruodžio 18 dieną organizavo naujojo maršruto dalies pristatymą Seinuose kelionių organizatoriams, gidams ir žurnalistams iš Lietuvos bei Lenkijos. Pažintinio turo metu buvo lankoma miesto rotušė, senasis pašto pastatas, baltoji sinagoga, taip pat vyskupų aikštė. Dalyviams pristatytas urbanistinis miesto išdėstymas ir miesto centras. Kelionių organizatoriai, gidai ir žurnalistai turėjo galimybę apsilankyti ir susipažinti su Mažosios Švenčiausios Mergelės Marijos Apsilankymo Bazilikos istorija,  Seinų Dominikonų Vienuolynu bei Šv. Agotos vardo koplyčia. Lankomas buvo Vyskupo Antano Baranausko paminklas, Poeto Milošo namas Krasnagrūdoje ir Kamaldulių vienuolynas.

2019 metų sausio mėnesį bus organizuojamas maršruto dalies pristatymas Marijampolėje. Šį maršrutą galima bus rasti virtualiame žemėlapyje, kuris bus integruotas pareiškėjų internetinėse svetainėse ir informaciniame terminale Marijampolės turizmo informacijos centre.