Suvalkijos lobių pristatymas parodoje „Adventur 2019”

You are currently viewing Suvalkijos lobių pristatymas parodoje „Adventur 2019”

Kasmet vykstanti Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur” suburia turizmo ekspertus ir kelionių organizatorius bendram tikslui – pristatyti Lietuvą ir jos miestus, užsienio šalis, paslaugas.

Marijampolė kartu su Šakių, Kazlų Rūdos, Kalvarijos ir Vilkaviškio savivaldybėmis šiais metais susivienijo ir kartu pristatė Suvalkijos regiono turtus. Parodos lankytojus kvietėme atrasti šį kraštą esant vaikui, įsimylėjusiam jaunuoliui, vėliau sukūrus šeimą ir sulaukus brandaus amžiaus. Kiekviena savivaldybė buvo paruošusi kelionių maršrutus kiekvienai amžiaus grupei, o naujasis regiono leidinys sulaukė didelio parodos lankytojų susidomėjimo kaip ir spalvingas Suvalkijos stendas.

Pristatėme iliustruotą Suvalkijos žemėlapį su 155 turistiniais objektais ir 18 reikšmingiausių metų renginių. Nepabijojome savo unikalios tarmės, todėl tekstus aprašėme zanavykiškai ir kapsų tarme, remdamiesi kiekvienos savivaldybės pateikta medžiaga ir tarmės ypatybėmis.

Suvalkijos stende buvo sukurtos 4 foto studijos, kuriose atsispindėjo kiekvieno miesto reikšmė ir turistiniai objektai bei šmaikštūs pavadinimai, kurie gerai žinomi jaunimo tarpe. Stendas buvo įdomus lankytojams ir „draugiškas vaikams”, ko pasekoje lankytojai noriai fotografavosi lietuviškajame Majemyje ir domėjosi Suvalkijos turistiniais atradimais.

DELFI.lt skelbtuose gražiausiai prisistačiusio stendo rinkimuose, Suvalkijos stendas užėmė II vietą. Tai reiškia, kad esame įdomūs ir traukiame žmones net ir netradiciniais būdais. Stendą aplankė ir savo įžvalgomis apie Marijampolę pasidalino kelionių guru Makalius ir balinėtojas Leo.

Taip pat, labai norime pasidžiaugti, kad Marijampolės miestas buvo nominuotas tapti sėkmingiausia 2018 metų turizmo traukos vietove „Turizmo sėkmingiausi 2018” rinkimuose. Būti atrinktu nominantu iš 60 savivaldybių didelė garbė.

„Adventur 2019” parodos metu vyko gražiausio Lietuvoje esančio grafiti rinkimai tarp kurių buvo net 2 Marijampolėje esantys piešiniai. Visas tris parodos dienas lankytojai galėjo atiduoti savo balsus už labiausiai patikusį kūrinį. Susumavus balsavimo rezultatus paaiškėjo, kad populiariausio ir gražiausio piešinio rinkimus laimėjo Ray Bartkaus kūrinys „Tekantis gyvenimas”.

Didelis ačiū visiems užsukusiems susipažinti su Marijampolėje esančiomis naujovėmis, turistiniais objektais ir pasidžiaugti modernėjančiu miestu. Ačiū gidei Jurgitai Pazniokaitei-Bubnienei, Marijampolės kraštotyros muziejaus kolektyvui, Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos kolektyvui, Lietuvos Prezidento Kazio Griniaus memorialinio muziejaus kolektyvui, Vidai Mickuvienei ir daugeliui kitų, prisidėjusių prie dalyvavimo parodoje.