Šiame mieste atrasite tikrą gamtos gaivą

You are currently viewing Šiame mieste atrasite tikrą gamtos gaivą

Ne kartą teko girdėti, kad Marijampolės miestas ypatingas architektūros, istorijos ir gamtos grožiu. Atjaunėjęs ir išgražėjęs, jaukus ir svetingas, žaluma traukiantis miestas gali pasigirti parkų įvairove, kurie kviečia pabūti gamtos apsuptyje, prisėsti ir pasigerėti vandens, spalvų ir šviesos žaismu.

Marijampolės mieste esantis Poezijos parkas – vienas iš gražiausių miesto parkų – jame esantys plastiškų formų suoleliai, modernūs apšvietimai, želdynai, poilsio zonos, spalvingos vaikų žaidimo aikštelės, amfiteatras kameriniams renginiams, įvairiaspalviai fontanai kviečia išeiti iš namų ir praleisti laiką gryname ore. Vasarą atgyjantis miestas pritraukia žmones į nuolat aktyvų, renginių ir skambesio pilną parką.

Vytauto Didžiojo parkas, tai dar viena jauki vieta, mėgstantiems ramius pasivaikščiojimus. Seniausias miesto parkas, dar prieškariu buvęs mėgstamiausia marijampoliečių laisvalaikio praleidimo vieta ir iki šiandienos išlaikęs savo žavesį, vilioja lankytojus nuostabiais Sūduvos paveldo gėlynais, jaukiomis poilsio vietomis ir vasarą atgaivinančiu fontanu bei interaktyvia paroda po atviru dangumi.

Pietinėje miesto dalyje esantis Marių parkas traukia savo gamtovaizdžiu, ramybe ir pusiasaliuose įsikūrusiomis pramoginėmis veiklomis. Šalia Šešupės vingio įsikūręs kempingas kviečia užsukti į poilsio zonas, vaikus pažaisti žaidimų aikštelėse. Netoliese esanti „IKI“ grill zona ragina nesėdėti namuose, o leisti laiką draugų bei artimųjų būryje kepant įvairius patiekalus grilyje, o adrenalino fanatikams – išbandyti įgūdžius vasarą veikiančiame „Splash Miami“ vandenlenčių parke.

Mėgstantiems miškų apsuptį rekomenduojame pasivaikščioti Buktos pažintiniu taku, o šalia esančioje poilsiavietėje surengti iškylą su užkandžiais. Čia lankytojų laukia ramus poilsis, o šeimos su vaikais turi puikią galimybę ne tik pabūti natūralioje gamtoje, bet ir lavinti mažuosius mokant juos medžių pavadinimų ar atpažinti įvairius miško augalus, grybus ar uogas. Poilsiautojai gali pasigrožėti ir čia pat tyvuliuojančiu unikaliu tvenkiniu. Dalis šio tvenkinio atnaujinta ir praplėsta, o kita pusė – nepaliesta, siekiant apsaugoti natūralią gamtą ir ekosistemą.

Tęsiant pažintį su nuostabia Suvalkijos gamta, nuvykite aplankyti Amalvos pelkę – tai vieta, kurioje gamtos mylėtojai gali pasigrožėti pelkės platybėmis ir tako informaciniuose stenduose susipažinti su pelkės istorija bei jos ekosistema, gyvūnija ir augalija. Pažintinio tako pradžioje įrengta apžvalgos platforma, nuo kurios atsiveria nuostabi Amalvos pelkės panorama bei tolesnis Žuvinto biosferos rezervato kraštovaizdis, kuriame yra ir kitų lankytinų objektų

Netoli Marijampolės esančiame Šunskų miestelyje neseniai lankytojams duris atvėrė fazanynas, kuriame yra per 100 įvairiausių fazanų. Taip pat čia galima pamatyti ir kitų dekoratyvinių paukščių – povų, karvelių, petardų. Fazanyne nuo balandžio pradžios iki lapkričio pabaigos vyksta edukacinės veiklos, kurių metu galima sužinoti apie fazanų gyvenimą.

Marijampolė tikrai nenuvils gamtos mylėtojų. Šį miestą ir jo apylinkes aplanko vis daugiau lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos. Prie šių erdvių atnaujinimo bei prieinamumo prisideda INTERREG V-A Lietuva – Lenkija programa, kurios tikslas padidinti tvarų kultūros paveldo naudojimą Seinų ir Marijampolės regionuose, stiprinant regionines turizmo paslaugas, sukuriant bendrą turizmo maršrutą ir kuriant bendras tarpregionines veiklas. (Projekto Nr. LT-PL-2S-193 „Pasienio miestai – Marijampolė ir Seinai: kelionė per istoriją iki šiandienos”).