Šeimadieniai Marijampolės muziejuose

You are currently viewing Šeimadieniai Marijampolės muziejuose

Nuo spalio mėnesio Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje prasideda šeimadieniai – edukaciniai renginiai visai šeimai. Tai – puiki proga praleisti šeštadienį su šeima ir draugais. Kiekvieną mėnesį lankytojai bus kviečiami į skirtingus muziejaus padalinius. Šeimadienių edukacijos leis atrasti naujas kultūros, istorijos, meno, kalendorinių papročių temas ir įdomiai praleisti laiką. Renginius ves didelę darbo patirtį turinčios edukatorės. Renginiai bus įdomūs ne tik šeimoms su mažais vaikais, bet ir jaunimui, senjorams.

2023 m. spalio mėnesį jūsų laukia net du šeimadieniai:
Spalio 14 d. 13.00 val. edukacija „Komedijos „Amerika pirtyje“ repeticijos Grinių namuose“ Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialiniame muziejuje (Bažnyčios g. 23)
Spalio 21 d. 11.00 val. edukacija „Rudens Ilgėms artėjant“ Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje (Vytauto g. 29).

Pirmasis spalio šeimadienis – edukacija „Komedijos „Amerika pirtyje“ repeticijos Grinių namuose“. Prezidentas Kazys Grinius ir jo žmona Joana 1905 m. tapo pirmojo viešo spektaklio Marijampolėje organizatoriais ir patys jame vaidino, o jų namuose susirinkdavo repetuoti aktoriai. Šį kartą aktoriais galės tapti renginio dalyviai. Lankytojus pasitiks personažai iš praeities – Kazio Griniaus žmona Joana Pavalkytė-Griniuvienė ir režisierius Pijus Grigaitis. Dalyviai išgirs įdomią komedijos „Amerika pirtyje“ atsiradimo istoriją ir įsitrauks į spektaklio kūrimą: paruoš dekoracijas, suvaidins įdomiausias spektaklio scenas. Kviečiame šeimas su vyresniais vaikais, jaunimą, suaugusius.

Būtina išankstinė registracija tel. +370 60614211 arba el. paštu edukacija@marijampolesmuziejus.lt.

Vietų skaičius ribotas. Kaina dalyviui: 5 Eur. Edukacija vyks surinkus atitinkamą lankytojų skaičių (minimali grupė – 10 lankytojų, maksimali – 25 lankytojai).

Artėjant Vėlinėms, kviečiame į antrąjį šeimadienį „Rudens Ilgėms artėjant“, kurio metu pasinersite į užburiantį žvakių liejimo procesą, susipažinsite su senosiomis apšvietimo priemonėmis ir vaško istorija, o kūrybiškumą išlaisvinsite margindami audinį batikos technika. Renginys patiks ir mažiems, ir dideliems.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 343 54575 arba el. paštu edukacija@marijampolesmuziejus.lt.

Vietų skaičius ribotas. Kaina dalyviui: 5 Eur.