Nacionalinė kampanija „Po tamsos ateina filmai“ kviečia žiūrovus sugrįžti į kino teatrus

You are currently viewing Nacionalinė kampanija „Po tamsos ateina filmai“ kviečia žiūrovus sugrįžti į kino teatrus

Duris atveriant šalies kino teatrams, Lietuvos kino centras ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija inicijuoja kampaniją „Po tamsos ateina filmai“ ir kviečia žiūrovus aplankyti savo mylimą kino teatrą.

Kampanijos centre – asmeniška žiūrovo patirtis tamsoje. „Kurdami kampaniją ir galvodami, kas šią patirtį daro išskirtine, dėl ko mes norime sugrįžti į kino teatrą, supratome, kad ta trumputė akimirka, kai kino salėje užgęsta šviesa ir nušvinta ekranas, ir yra ypatingiausia, nes niekada nežinai, kur filmas tave nuves ir koks po jo išeisi. Tik kino ekranas turi šią beveik magišką trauką. Po tokios ilgos pertraukos, visi buvome šiokioje tokioje tamsoje ir nežinomybėje, tad ši patirtis tampa dar labiau jaudinanti. Mes vėl galime trumpam pabėgti nuo realybės, kurią puikiai pažįstame, ir pasinerti į tamsą, kuri viena iš nedaugelio pasaulyje intriguoja“, – sako komunikacijos kompanijos „autoriai“ vadovė Giedrė Šileikytė.

Kas mėnesį vidutiniškai trijų šimtų tūkstančių lankytojų sulaukdavę kino teatrai itin stipriai nukentėjo dėl karantino. Iš viso filmų demonstravimo uždarose patalpose veikla Lietuvoje buvo nutrūkusi trylika savaičių. Pasak kino rodytojų asociaciją atstovaujančio „Multikino“ rinkodaros vadovo Raimundo Bilinsko, rodytojai išlaukė laiko, kai bus galima maksimaliai saugiai atverti duris žiūrovams.

„Atnaujinti veiklą nėra paprasta, nėra lengva vėl pelnyti žiūrovų pasitikėjimą, prisitaikyti prie naujų higienos reikalavimų ir visiems prie jų priprasti. Tai nauja patirtis visiems. Patikiname: visi kino teatrai Lietuvoje atsakingai pasiruošę, jog žiūrovai kino salėse jaustųsi saugiai ir pasinertų į gerąją kino teatro tamsą patogiose kino salių kėdėse. Mums jūsų sugrįžimas į kino sales be galo svarbus, palengva sugrįžta ir filmai. Duris užvėrėme pirmieji ir vieni paskutiniųjų jas atveriame, todėl laukia dar ilgas kelias, kurį įveiksime tik kartu. Kviečiame užeiti, jau galima!”, – sako R. Bilinskas.

„Sudėtinga situacija visus suvienijo, supratome, kad kino industrijai reikalinga ne tik finansinė parama. Be žiūrovų filmai praranda prasmę. Taigi mūsų užduotis šiandien ne tik rasti kelius kaip paremti didžiulius nuostolius patyrusius kino teatrus, tačiau ir pakviesti visus prie ekranų. Be patikimų partnerių tai būtų sudėtinga, todėl kampaniją inicijuojame kartu su nacionaliniu transliuotoju. Nebebijokite tamsos, kino teatrai jau dirba ir mūsų laukia įdomus sezonas, – sako Lietuvos kino centro Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja Dovilė Butnoriūtė.

Lietuvos kino teatrai užtikrina higieną, saugų atstumą tarp žiūrovų kino salėse bei bekontaktį atsiskaitymą.

Audriaus Solomino nuotrauka.