Kvietė diskutuoti renginyje „Kvietiškis. Vizija ir ateitis“

You are currently viewing Kvietė diskutuoti renginyje „Kvietiškis. Vizija ir ateitis“

Kvietiškio dvaras-palivarkas, kurį 1717 metais įkūrė Prienų seniūnijos seniūnai grafai Butleriai, yra vieta, laikoma Marijampolės miesto kūrimosi pradžia, o grafienė Pranciška Butlerienė – miestelio, iš kurio išaugo Marijampolė, įkūrimo iniciatore. Kvietiškio dvarvietė turi didžiulį potencialą Marijampolės identiteto kūrime, todėl prisiminus šios vietos istoriją ir autentiką svarbu kalbėti apie ateities vizijos kūrimą.

Klubas „Kvietiškio pelėda“, padedant Marijampolės turizmo ir verslo informaciniam centrui „SMART Marijampolė“, 2021 m. gruodžio 13 dieną kvietė savivaldybės kultūros įstaigų atstovus, nevyriausybininkus, architektus, savivaldybės tarybos narius, savivaldybės darbuotojus, gidus, verslininkus sudalyvauti ekskursijoje – diskusijoje „Kvietiškis. Vizija ir ateitis“.

Pristatomosios ekskursijos metu dalyviai supažindinti su istorinę vertę turinčiais objektais Kvietiškyje, savivaldybės, kitų įstaigų atstovams, nevyriausybiniams parodytas dvaro grūdų sandėlis ir rūsiai, aptartos pagrindinio dvaro pastato fasadų ir aplinkos sutvarkymo galimybės. Pasivaikščiojus po dvarvietę, dalyviai buvo pakviesti į dirbtuves, kurios vyko diskusijos formatu papildant arbatos, pagamintos iš Kvietiškyje užaugintų ir surinktų žolynų bei uogų, degustacija. Diskusijos metu gidė ir visuomenininkė Vida Mickuvienė bei Kvietiškio pelėdos vadovė Irena Sviliuvienė pristatė iki šiol Kvietiškio nevyriausybinių organizacijų vykdytas veiklas, organizuotus renginius, konferencijas, edukacijas, kitas jau atliktas veiklas. Dalyviai, moderuojant Panemunės pilies meno direktoriui Mariui Daraškevičiui, aptarė dvarvietės įveiklinimo galimybes, numatė tolimesnius įveiklinimo žingsnius, įsivardino problemas, tokias kaip informacijos apie dvaro pradžią ir raidą trūkumas.

Ateityje klubas „Kvietiškio pelėda“ tikisi daugiau tokių tikslingų diskusijų ir realių veiksmų teritorijos įveiklinimo vizijos sukūrimui ir įgyvendinimui, kuomet bus organizuojamos edukacijos, ekskursijos, ieškoma galimybių įkurti muziejaus padalinį, įtraukti savivaldą ir bendruomenę.

Projektą finansavo Marijampolės savivaldybės administracija.