Margučių marginimo vašku paslaptys – vaizdo edukaciniame užsiėmime

You are currently viewing Margučių marginimo vašku paslaptys – vaizdo edukaciniame užsiėmime

Artėjant Šv. Velykoms, Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus kasmet vykdo edukacinės programos „Margučio magija” užsiėmimus, kurie jau daugelį metų sulaukia didelio moksleivių antplūdžio ir teigiamų atsiliepimų. 

Šiuo metu dėl situacijos Lietuvoje ir paskelbto karantino, muziejus nepriima lankytojų ir atšaukė visus edukacinius užsiėmimus. Tačiau muziejininkai nenuleidžia rankų ir kviečia marginti margučius kartu. Siekiant priminti labai seną, bet iki pat šių dienų išsaugotą tradiciją – margučių marginimą vašku, parengtas trumpas vaizdo edukacinis užsiėmimas „Marginkime margučius kartu!“. 

Užsiėmimo metu muziejaus edukatorė Rasa Gražytė-Bernotienė dalinasi svarbiais patarimais, susijusiais su marginimo procesu, aptaria tradicinius margučių raštus ir komponavimo galimybes, parodo, kaip paprastai ir greitai nudažyti margučius. Marginimas vašku ir šiandien įtrauks kiekvieną – tiek vaiką, tiek suaugusįjį – savo paprastumu, nuostabiu vaško kvapu, raminančiu procesu…

Užsiėmimą galite žiūrėti čia:https://www.facebook.com/marijampolesmuziejus.lt/videos/221031285664349/

Muziejininkai tikisi, jog Šv. Velykų šventės metu skirsite daug dėmesio margučiams – svarbiausiam Šv. Velykų atributui, unikaliam gyvybės simboliui. Kviečiame dalintis savo margučių fotografijomis Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus Facebook paskyroje:

https://www.facebook.com/marijampolesmuziejus.lt/posts/2833811993362819