Naujos ekspozicijos pristatymas Pal. Jurgio Matulaičio muziejuje

You are currently viewing Naujos ekspozicijos pristatymas Pal. Jurgio Matulaičio muziejuje

„Arkivyskupas Jurgis Matulaitis yra ypatinga dovana Bažnyčiai ir lietuvių tautai“. Taip kalbėjo šventasis popiežius Jonas Paulius II daugiau nei prieš 30 metų, skelbdamas arkivyskupą Jurgį Matulaitį Palaimintuoju.

Palaimintasis Jurgis Matulaitis – viena ryškiausių asmenybių Lietuvos valstybės ir Bažnyčios istorijoje: pirmasis lietuvis Vilniaus vyskupas, pirmosios lietuviškos vienuolijos steigėjas, pirmasis Šv. sosto atstovas nepriklausomoje Lietuvoje.

Siekiant pristatyti Palaimintojo Jurgio Matulaičio asmenybę, jo gyvenimą ir veiklą 2011 m. Marijampolės Marijonų vienuolyne įkurtas Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejus, kurio ekspozicija pristato ne tik Palaimintojo Jurgio Matulaičio gyvenimo ir tikėjimo liudijimą, bet ir nušviečia ryškiausius Marijampolės miesto bei Marijonų vienuolijos istorijos aspektus.

Lietuvos nepriklausomybės 100-mečio, o taip pat Palaimintojo Jurgio Matulaičio įžengimo į Vilniaus vyskupo sostą bei jo Marijampolėje įsteigtos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo vargdienių seserų vienuolijos 100-mečių proga muziejaus ekspozicija atnaujinta ir išsiplėsta.

Kviečiame Jus į naujos ekspozicijos pristatymą ir pažintinę ekskursiją Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejuje.

Apsilankymas nemokamas, tačiau Jūs visada galite prisidėti prie muziejaus veiklų įgyvendinimo savo auka. Aukų dėžutę rasite muziejuje.

Ekskursijos/naujos ekspozicijos pristatymo data: 2018 m. gruodžio 7 d.
Laikas: 16:30 val.
Vieta: Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejus (J. Bendoriaus g. 3, Marijampolė). Dalyvių lauksime prie muziejaus įėjimo, bažnyčios kieme (šventoriuje).

Būtina išankstinė registracija tel. +370 642 23003 arba el.p. marijampoletic@gmail.com

Vietų kiekis ribotas.

Ekskursija/pristatymas vyks uždaroje patalpoje.

Registracija vyksta iki gruodžio 7 dienos, 14:00 val