„Aukso amžiaus“ pėdsakais

You are currently viewing „Aukso amžiaus“ pėdsakais

VšĮ Marijampolės turizmo ir verslo informacinis centras „SMART Marijampolė“ kartu su Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejumi rugsėjo mėnesį sėkmingai įgyvendino nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo sklaidos, atgaivinimo ir leidybos projektą pavadinimu „Pajusti miesto kultūrą“, kurį finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos. Šio projekto įgyvendinimo metu partneriai bendromis pastangomis siekė miesto svečiams ir gyventojams atskleisti Marijampolės miesto kultūrą, vyravusią 4-ojo praėjusio amžiaus dešimtmetyje, dar kitaip vadinamu „aukso amžiumi“ bei pristatyti tam laikotarpiui priklausančius kultūros paveldo pastatus, gatves bei to laikmečio garsias asmenybes ir jų šeimas, būdingas tradicijas.

Europos paveldo dienų proga miesto svečiai ir gyventojai buvo kviečiami į nemokamą pažintinę ekskursiją „Pajusti miesto kultūrą“, kurios metu Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus gidas Tomas Kukauskas susirinkusiems pristatė naująjį kultūros paveldo objektą – A. Bulotos ir jo šeimos namą P. Vaičaičio gatvėje bei 4-jo dešimtmečio pastatus, įtrauktus į kultūros paveldo registrą, taip pat ir neįtrauktus, tačiau žinomus ir svarbius. Ekskursijos metu dalyviai susipažino su to laikmečio žymiomis asmenybėmis, išgirdo įdomių faktų apie jas ir mieste esančius statinius bei „aukso amžiuje“ puoselėtas tradicijas.

Taip pat projekto metu partneriai kartu su „Namų restoranas“ ir virtuvės šefe Rūta Augustinavičiūte sukūrė „aukso amžiaus“ laikotarpiui būdingų patiekalų degustacija

skirtą meniu, kurį pirmieji išbandė A. Bulotos šeimos nariai. Svečiai degustacijos metu ragavo ruginę duoną su kanapių sviestu, prancūziškas austres su putojančiu vynu bei troškintą jautieną su krienais, o desertui – marmurinį keksą.

Šią ekskursiją ir degustaciją užsisakyti iš anksto gali tiek miesto svečiai, tiek gyventojai.* Degustacijos dalyviai turės galimybę sužinoti apie to laikmečio žmonių kurtas šeimų susitikimų ir arbatėlių tradicijas, paragauti pagal to meto receptus pagaminto maisto. Užsisakantys degustaciją galės rinktis iš dviejų skirtingų meniu.

*Daugiau informacijos apie degustaciją el.p. marijampoletic@gmail.com

     

 

 

Projektą parėmė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos