J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

Marijampolės turistinių objektų pristatymas Lietuvos ir Lenkijos savivaldos atstovams ir gidams

Kategorija: Naujienos_ Paskelbta: Penktadienis, 18 sausio 2019

Jau beveik metus laiko VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ bendradarbiaudamos su Seinų miestu (PL) vykdo Europos regioninio plėtros fondo INTERREG V-A Lietuva-Lenkija programą, kurios tikslas padidinti tvarų kultūros paveldo naudojimą Seinų ir Marijampolės regionuose, stiprinant regionines turizmo paslaugas, sukuriant bendrą turizmo maršrutą ir kuriant bendras tarpregionines veiklas. (Projekto Nr. LT-PL-2S-193 "Pasienio miestai - Marijampolė ir Seinai: kelionė per istoriją iki šiandienos").

Sausio 16 dieną projekto šeimininkai organizavo bendro turizmo maršruto, jungiančio Marijampolę ir Seinus, dalies pristatymą, kuris vyko Marijampolėje. Pristatyme dalyvavo Lietuvos ir Lenkijos savivaldos atstovai ir gidai. Turo metu buvo lankomi ir pristatomi miesto ribose esantys objektai, kurie įtraukti į partnerių rengiamą maršrutą. Objektų pristatymas prasidėjo Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejuje, kuriame sesuo Viktorija Plečkaitytė supažindino lankytojus su Marijampolės miesto atsiradimo istorija, bei pasakojo apie Marijonų vienuolius ir jų vaidmenį miesto kūrime, buvo lankomasi ir Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje. Neatsiejami maršruto dalies objektai - Marijonų gimnazija ir netoli esantys piligrimų svečių namai „Domus Beati“, kuriuose kadaise Marijonų vienuoliai turėjo biblioteką ir spaustuvę, bei Poezijos parkas, menantis didelį ir gausų vienuolių ūkį ir buvusias dirbtuves. Kraštotyros muziejaus gidas Arūnas Kapsevičius svečiams pristatė objektus, susijusius su tautine tematika – J. Basanavičiaus aikštėje esantį paminklą „Tautai ir Kalbai“, bei centrinio pašto pastatą, primenantį laikraščio „Varpas“ istoriją. Gidas Arūnas svečiams pasakojo ir apie žydų paveldą, kurį teprimena išlikę pastatai ir buvusių marijampoliečių darbai.  Vienas iš pastatų – choralinė žydų sinagoga, kurios viduje įkurta Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija. Visai netoli sinagogos, Kačių kiemelyje, svečiai susipažino su meno simpoziumo „Malonny“ sukurtais kūriniais.

Šį maršrutą galima bus rasti virtualiame žemėlapyje, kuris bus integruotas į pareiškėjų internetines svetaines, taip pat informaciniame terminale, esančiame Marijampolės turizmo informacijos centre.

#Interreg

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I-V  8:00 - 17:00

VI-VII  Nedirbame

Pietų pertrauka 12:00 - 13:00