J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

Pasaulinės turizmo dienos proga kviečiame dalyvauti renginiuose

Kategorija: Naujienos_ Paskelbta: Antradienis, 18 rugsėjo 2018

Artėjančios pasaulinės turizmo dienos proga kviečiame visus į renginius.

Rugsėjo 22 d. 15 val. paminėjimas žydų genocido vietoje.

Po paminėjimo gidas Arūnas Kapsevičius nuo genocido vietos iki kultūros centro ves ekskursiją "Marijampoliečiai žydai miesto kūrėjai", kurios metu bus pasakojama kokią istoriją meną išlikę pastatai ir vietos, kokie garsūs žydai gyveno mūsų mieste ir dar daugiau įdomybių apie jų palikimą mūsų miestui. 17 val. Marijampolės kultūros centre, dailės galerijoje, vyks koncertas "Klezmerių spalvos", skirtas paminėti Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Smuikininkai Borisas Kirzmeris ir Michailas Bolšunas.

Rugsėjo 23 d. 11 val. ekskursija skirta Kultūros paveldo dienoms paminėti - "Cukraus fabriko istorija". Gidas Giedrius Šlekys supažindins lankytojus su Lietuvos cukraus fabriko istorija, išlikusiais pastatais, papasakos apie idėja pastatyti paminklą cukriniam runkeliui. Vėliau keliausite į Cukraus fabriko muziejų, kuris įkurtas autentiškame pastate, pripažintame kultūrinio paveldo vertybe. Muziejuje aplankysite ekspoziciją, menančią ilgą fabriko istoriją, taip pat senovinius darbo įrankius ir cukraus gamybos technologiją. Daugelio dėmesį sukaustys čia pat eksponuojami Suvalkijos istoriją menantys archeologiniai radiniai į fabriką atkeliavę kartu su nukastais cukriniais runkeliais. Muziejaus kino salėje lankytojai galės pamatyti istorinį-dokumentinį filmą, nusifotografuoti (fototapete) su 1931m. cukraus fabriko darbuotojais ir net pačiu prezidentu Antanu Smetona. Registracija telefonu +370 642 23 003 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Rugsėjo 27 d. 16 val. ekskursija Vytauto Didžiojo parke "Miesto sodo istorija" su papildyta realybe. Interaktyvi Marijampolės kraštotyros muziejaus organizuojama ekskursija „Miesto sodo istorija“ vyks seniausiame, jau beveik 150 metų gyvuojančiame miesto parke. Ieškosime 8 stendų, kuriuose bus atskleidžiamas be galo turiningas Vytauto Didžiojo parko gyvenimas. Ekskursija papildyta skaitmeniniu turiniu. Norint dalyvauti ekskursijoje Jums reikia būti įsidiegus nemokamą programėlę „Miesto sodo istorija“ į asmeninį mobilųjį įrenginį iš "Google Play" parduotuvės. Su šia programėle ekskursijos metu patirsite, ką teikia papildytosios realybės technologija studijuojant autentiškus dokumentus, tyrinėjant seniai išnykusių statinių 3D modelius, apžiūrint smulkiausias fotografijų detales. Į praeitį jus nukels muzikos garsai ir įdomūs pasakojimai. Registracija tel. 8 343 54575.

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I-V  8:00 - 17:00

VI-VII  Nedirbame

Pietų pertrauka 12:00 - 13:00