J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

"Šypsausi savo kraštui"

Kategorija: Naujienos_ Paskelbta: Antradienis, 11 rugsėjo 2018

 

 

Kalvarijos savivaldybės administracija kartu su VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ ir Seinų miestu (PL) vykdo Europos regioninio plėtros fondo INTERREG V-A Lietuva-Lenkija programą, kurios metu didinamas tvarus kultūros paveldo naudojimas turizmui pasienio regione pažymint dviejų šalių istorinę kaimynystę Lietuvos valstybingumo šimtmečio proga. (Projekto Nr. LT-PL-2S-192 „Lietuvos ir Lenkijos pasienio kaimynystės minėjimas Lietuvos valstybingumo šimtmečio proga“). VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ ir Seinų miestas rugsėjo 8 d. dalyvavo Kalvarijoje vykusioje šventėje „Šypsausi savo kraštui“.

Projekto partnerio, Kalvarijos miesto, surengtoje šventėje buvo pristatomi Marijampolės miesto turizmo objektai, supažindinama su lankytinų vietų istorija, pristatomi amatininkai, tautodailininkai ir bendruomenės.
Šventės metu Sasnavos bendruomenės „Zuikių muziejus“ pristatė edukacines programas ir žaidimus vaikams. Marijampolės kraštotyros muziejaus darbuotojai supažindino miestiečius ir miesto svečius su nauja paroda „Miesto sodo istorija“, kurią galima rasti Marijampolės Vytauto Didžiojo parke. Ši paroda papildyta virtualia realybe. Taip pat muziejininkai vykdė edukacijas vaikams ir suaugusiems, kurias galima rasti muziejuje. Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejaus atstovai pristatė palaimintojo Jurgio gyvenimo istoriją ir naująjį maršrutą „Palaimintojo Jurgio pėdomis“. Šventėje lankėsi ir pati miesto įkūrėja grafienė P. Ščiukaitė-Butlerienė, kurią atstovavo Vida Mickuvienė ir kvietė šventės svečius atvykti ir prasieiti grafienės P. Ščiukaitės-Butlerienės rožančkeliu. „Europe Direct Marijampolė“ informacijos centras supažindino lankytojus su savo veikla ir vykdomomis funkcijomis. Marijampolės turizmo informacijos centro darbuotojai festivalio lankytojams pristatė Marijampolėje esančius turizmo objektus ir maršrutus. Liaudies amatininkas R. Lukoševičius pristatė rankų darbo gaminius iš lino, keramikė V. Bakšenskienė - rankų darbo keramikos dirbinius. Šventės svečius lietuviškomis dainomis, skirtomis Lietuvos 100-ečiui paminėti, džiugino trečio amžiaus universiteto moterų vokalinis ansamblis „Jaunystės Aidas“ (vadovė Birutė Pavalkienė).

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I-V  8:00 - 17:00

VI-VII  Nedirbame

Pietų pertrauka 12:00 - 13:00