J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

Menas ir kultūra Lietuvos ir Lenkijos pasienio miestuose kaip turistų traukos objektas

Kategorija: Naujienos_ Paskelbta: Trečiadienis, 04 liepos 2018

VšĮ "Sveikatingumo idėjos" kartu su Suvalkų miestu vykdo Europos regioninio plėtros fondo INTERREG V-A Lietuva-Lenkija programą, kurios metu Lietuvos-Lenkijos pasienio miestuose yra skatinamas tvarus kultūros paveldo naudojimas Marijampolėje ir Suvalkuose, supažindinant visuomenę su kultūriniais objektais, įtraukiant į menines veiklas ir skatinant turizmą. (Projekto Nr. LT-PL-2S-194 „Menas ir kultūra Lietuvos ir Lenkijos pasienio miestuose kaip turistų traukos objektas”).

Projekto metu vyksta menininkų pleneras, kurio metu tapomos 3 sienos mieste – Kęstučio g. 3, J. Basanavičiaus a. prieš kavinę “Kambarys” ir R.Stankevičiaus mokyklos siena. Šias sienas tapo ir savanoriai menininkai iš Lietuvos ir Lenkijos. Liepos 2 dieną savanoriai ir menininkai dalyvavo "Lietuvos cukraus" klubo patalpose vykusiame vakare su Londono ir Niujorko menininkais. Forumo metu buvo diskutuojama įvairiomis meno temomis, pristatomi Marijampolės miesto meno kūrinių istorija, pristatomi menininkų kūrybos darbai. Liepos 3 dieną Lietuvos cukraus fabrike vyko edukacija "Cukraus pasaka" vaikų ir mokytojų grupei iš Lenkijos, menininkams bei savanoriams. Po užsiėmimų svečiai iš Lenkijos turėjo pažintinę ekskursiją po Marijampolės miestą. Vakare menininkai kartu su Lietuvos ir Lenkijos menininkais savanoriais dalyvavo tarptautiniame architektų ir urbanistikos specialistų forume, kuriame iš skirtingų perspektyvų buvo žvelgiama į pasaulines urbanistines perspektyvas ir keliami įvairūs filosofiniai klausimai. Abiejų dienų forumuose dalyvavo daugiau nei 120 miestiečių ir miesto svečių.

INTERREG V-A Lietuva-Lenkija programos lėšomis finansuojamo projekto metu bus informacinėmis lentelėmis sužymėti mieste esantys "Malonny" piešiniai ir kiti meno kūriniai prie kultūros paveldo pastatų, bus organizuojama turizmo verslo konferencija Suvalkuose. Taip pat bus viešinamos lankytinos Marijampolės ir Suvalkų vietos, kuriamos galimybės turistams pasirinkti maršrutą, einantį per visą pasienio regioną, lengvai rasti informaciją apie jį įvairiomis kalbomis internete, susipažinti su maršruto virtualiu žemėlapiu. Kuriamas bendras maršruto dizainas, patogus interaktyvus pristatymas virtualioje erdvėje, maršrutas viešinamas žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose, organizuojami bendri renginiai. Projekto partneriai padidins galimybes savo regionui tapti patrauklia turizmo kryptimi labiau nei veikdami atskirai. Šiuo metu dalis projekto veiklų jau yra įgyvendinta - įvyko tapybos pleneras ir cukraus namelių paroda bei edukacijos.

 

 

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I-V  8:00 - 17:00

VI-VII  Nedirbame

Pietų pertrauka 12:00 - 13:00