J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

Žygis per Lietuvą „Vardan tos“ į Marijampolę atneš Dainų šventės dvasią

Kategorija: Naujienos_ Paskelbta: Ketvirtadienis, 05 balandžio 2018

Šeštadienį, balandžio 7 d., per Lietuvos miestus ir miestelius su šventine nuotaika keliaujantis žygis „Vardan tos“ pasieks Marijampolę. 12 val. į J. Basanavičiaus aikštę sugužės artėjančios šimtmečio Dainų šventės kolektyvai, šurmuliuos smulkiųjų verslininkų mugė, o marijampoliečius švęsti kvies žinoma TV laidų vedėja Edita Mildažytė. Žygio šauklė visus susirinkusius telks ypatingai misijai – pakviesti 4 milijonus lietuvių iš viso pasaulio liepos 6-ąją kartu giedoti šimtmečio „Tautišką giesmę”.

„Per 100 metų iš Lietuvos išvyko ir po visą pasaulį pasklido daugiau nei milijonas lietuvių. Sakoma, kad visur sutiksi žvirblį ir lietuvį. Kiekvienas iš mūsų pažįsta bent po vieną, kuris gyvena užsienyje, taigi žygio metu turėsim progą visus juos pakviesti šimtmečio proga jungtis į bendrą chorą. Jei mums pavyks pakviesti 4 milijonus, tai bus svarbus įrodymas, kad žmonių, kurių širdyse dega meilė Lietuvai, pasaulyje yra daugiau nei kada manėme“, – sakė E. Mildažytė.

„Vardan tos“ renginys šių metų Lietuvos kultūros sostinėje prasidės simboliniu varpų skambėjimu ir iškilminga eisena. Kartu su Edita Mildažyte eisenoje atžygiuos iš Marijampolės kilęs „Lietuvos balso“ nugalėtojas Paulius Bagdanavičius. Viso renginio metu su miestiečiais bendraus istorinį Lietuvos prezidentą K. Grinių ir jo žmoną įkūnijantys personažai. Tai asmenybės, kurios ne tik glaudžiai siejasi su atkurtos Lietuvos šimtmečiu, bet ir buvo kilusios iš Marijampolės apskrities Selemos Būdos kaimo.

Žinoma, smagiausią nuotaiką kurs artėjančios Dainų šventės dalyviai: Marijampolės vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro ansambliai, chorai, tautinių šokių kolektyvai bei kapela.

„Dainų šventė – tai ne kelių dienų renginys Vilniuje, tai – kasdienis, nenutrūkstantis procesas, kuriame dalyvauja tūkstančiai žmonių. Žmonės buriasi, mokosi dainų ir šokių, repetuoja, jaudinasi, dalyvauja atrankose. Norime, kad ši nuotaika neliktų vien repeticijų salėse, bet pasklistų po miestų gatves ir aikštes, užkrėstų visus žmones švęsti, linksmintis ir augintų tą bendrumo jausmą iki pat vasaros susitikimo sostinėje“, – sakė Dainų šventę organizuojančio Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

Pasak p. Liausos, kiekvienas, kuris yra kada nors dalyvavęs Dainų šventėje, yra neatsiejama šios šventės dalis, padėjusi šią unikalią tradiciją išsaugoti ir užauginti. Todėl jis labai ragina visus ateiti į šventę pasipuošus tų metų, kai dalyvavo, ženkliukais ir jungtis į Dainų šventės alumnų bendruomenę adresu www.alumnai.lt.     

Be dainų, šokių ir apsikabinimų, renginio metu aikštėje šurmuliuos mūsų regiono smulkiųjų verslininkų mugė, kurią organizuoja Dainų šventės mecenatas „Swedbank“. Joje vietos gyventojai bei renginio svečiai iš kitų miestų galės įsigyti mūsų regiono mažųjų įmonių produktų.

„Smulkusis verslas labai prisideda prie mūsų šalies gerovės, todėl norime jiems atsidėkoti.  Subūrėme šio regiono verslininkus, dalyvaujančius projekte „Kiekvienas gali būti didelis“, į šventinę mugę, kur jie galės pristatyti savo produkciją, pabendrauti su pirkėjais,“ – pasakojo „Swedbank“ Smulkių verslo klientų ir rinkodaros departamento vadovas Aivaras Janušauskas.

Šalia koncerto scenos įsikūrusioje specialioje „Swedbank“ erdvėje veiks šimtmečio Dainų šventės kokardų dirbtuvės. Šios kokardos – tai išskirtinis lietuviškos trispalvės spalvų papuošalas, segamas greta širdies, ir simbolizuojantis meilę bei pasididžiavimą šimtmetį švenčiančia Lietuva. Kartu tai proga kiekvienam gaminančiam kokardą pademonstruoti savo bendruomeniškumą, mat dalis žygio metu pagamintų kokardų bus padovanotos Dainų šventės dalyviams pasipuošti.

Žygį per Lietuvą „Vardan tos“ organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir iniciatyva „Lietuva 4.000.000“, bendradarbiaudami su miestų kultūros centrais ir savivaldybėmis. Jau aplankiusi Pasvalį, Radviliškį ir Lazdijus, po Marijampolės ši šventė patrauks į Tauragę, Telšius bei Uteną.

 

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I-V  8:00 - 17:00

VI-VII  Nedirbame

Pietų pertrauka 12:00 - 13:00