J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

Kovo 11-ąją – nepriklausomybės paieškos Marijampolėje

Kategorija: Naujienos_ Paskelbta: Penktadienis, 02 kovo 2018

Valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną geriau pažinti Marijampolę – taip kovo 11-ąją paminėti siūlo Vilniaus universiteto studentai.

Vilniaus universiteto studentų korporacijos jau penktus metus iš eilės kovo 11-ąją kviečia paminėti orientaciniame žaidime „Paskui nepriklausomybę“. Kasmet suburdavęs gausų būrį dalyvių Vilniuje, šiemet valstybei svarbiems įvykiams prisiminti skirtas žaidimas plečia geografiją ir pirmąkart organizuojamas Marijampolėje.

 „Ankstesnių metų patirtis rodo, kad lietuviai vis mieliau renkasi įvairius netradicinius valstybinių švenčių minėjimo būdus, o mūsų orientacinis žaidimas kasmet sulaukdavo didelio susidomėjimo. Todėl, minėdami valstybės atkūrimo šimtmetį, nusprendėme panašų žaidimą surengti regionų centruose – Alytuje, Marijampolėje ir Ukmergėje. Pagrindinė už to slypinti idėja – parodyti, jog Lietuva yra kasdien kuriama mūsų visų ir visuose jos kampeliuose. Džiaugiamės, kad orientacinis žaidimas tai tik patvirtina, mat prie renginio organizavimo šiemet prisideda kaip niekad daug šių miestų gyventojų: jaunimo organizacijos, savivaldos institucijos, vietos verslo atstovai ar kiti partneriai“ – pasakoja viena iš renginio organizatorių, VU TSPMI studentų korporacijos „RePublica“ pirmininkė Ingrida Petrauskaitė.

Orientacinio žaidimo „Paskui nepriklausomybę“ pradžia Marijampolėje numatoma kovo 11-ąją, 13 val., J. Basanavičiaus aikštėje.

Studentai dalyviams žada ne tik įdomius maršrutus ir gudrias užuominas, leidžiančias geriau pažinti Suvalkijos sostinę ir jos svarbą Lietuvai, bet ir rėmėjų įsteigtus prizus greičiausiai įveikusiems žaidimo trasas.

Organizatorių teigimu, užduotys žaidimui buvo kuriamos taip, kad jame galėtų dalyvauti tiek jaunų draugų būrys, tiek šeimos su atžalomis, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Be to, rengiant maršrutus buvo bendraujama su vietos organizacijomis, todėl jie pritaikyti ne tik marijampoliečiams, bet ir tiems, kuriems šiųmetės Lietuvos kultūros sostinės gatvės dar nėra pažįstamos.

Visi norintys aktyviai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną yra kviečiami burtis į komandas iki 6 žmonių ir registruotis elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.">Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Laiške būtina nurodyti miestą, kuriame dalyvausite, komandos pavadinimą, komandos narių skaičių ir atstovo kontaktinius duomenis (vardą, pavardę, telefono numerį ir el. pašto adresą).

Orientacinį žaidimą „Paskui nepriklausomybę“ organizuoja VU TSPMI studentų korporacija „RePublica” ir VU Istorijos fakulteto studentų korporacija „Tilia”. Renginį Marijampolėje įgyvendinti padeda Marijampolės jaunimo organizacijų taryba „Apskritas stalas“, Marijampolės turizmo informacijos centras, miesto savivaldybės administracija ir kiti iniciatyvos partneriai.

Prizais geriausioms komandoms pasirūpino Lietuvos laisvosios rinkos institutas, Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas, knygynas „Aukso žuvys“, Vilniaus universiteto leidykla, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, kino teatras „Pasaka“, „Eurospaudas“, VšĮ Mano herojus, pramogų agentūra „Vaiduokliai“, „EtnoDesign“, „Copy Pro“, „Retro Men“, „Lietuvos cukrus“, Marijampolės aeroklubas, Marijampolės kraštotyros muziejus bei daug kitų renginio draugų.

Daugiau informacijos – socialiniame tinkle Facebook: „Paskui nepriklausomybę“ paskyrojeir renginio aprašyme.

 

Kontaktinis asmuo:
Vytautas Brazaitis
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
+37069088510

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I-V  8:00 - 17:00

VI-VII  Nedirbame

Pietų pertrauka 12:00 - 13:00