J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

Marijampolės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba įspėja

Kategorija: Naujienos_ Paskelbta: Pirmadienis, 04 gruodžio 2017

Marijampolės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba įspėja DĖL GAISRINĖS SAUGOS UŽTIKRINIMO RENGINIŲ METŲ.

Artėjančios didžiosios metų šventės įpareigoja mus nepamiršti, kad jų metu žmonės neišvengiamai plūstelės linksmintis į klubus, diskotekų sales, kitas masinio susitelkimo vietas. Akivaizdu, kad tokių švenčių metu žmonių saugumui ypač didelę reikšmę turi tinkama statinių, patalpų, kuriose vyksta masiniai renginiai, priešgaisrinė sauga.

Siekiant išvengti gaisrų kilimo pavojaus prašome Jūsų užtikrinti žmonių saugą minėtuose objektuose bei griežtai laikytis gaisrinės saugos reikalavimų renginių metų. Minėtose patalpose pašalinkite pažeidimus, keliančius tiesioginę gaisro kilimo ir jo išplitimo grėsmę bei įtakojančius saugią žmonių evakuaciją (netvarkingų elektros, šildymo įrenginių naudojimas, scenų apipavidalinimas ypač degiomis ir labai degiomis medžiagomis, užrakinti, užtverti, užkrauti ar kitaip užstatyti evakuaciniai keliai ir išėjimai). Taip pat supažindinkite renginių organizatorius su gaisrinės saugos atmintine.

 

GAISRINĖS SAUGOS ATMINTINĖ KALĖDINIŲ IR KITŲ RENGINIŲ METU.

Patalpose, kuriose vyks renginiai turi būti laikomasi šių Bendrųjų gaisrines saugos taisyklių reikalavimų.

 1. Evakuacijos keliai ir išėjimai turi būti laisvi, parengti žmonėms evakuoti, bet kuriuo paros metu.
 2. Koridoriuose, laiptinėse ir ant (virš) durų evakuacijos keliuose esančių durų  turi būti evakuacijos kryptį nurodantys ženklai, kurių bent vienas turi būti gerai matomas iš bet kurio evakuacijos kelio taško.
 3. Patalpos turi būti aprūpintos pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis.  
 4. Asmuo, atsakingas už renginio organizavimą (vakarą, susirinkimą, spektaklį, kino seansą, koncertą ir t.t. ), privalo kruopščiai patikrinti patalpų gaisrinę būklę: evakuacijos kelius, ryšio priemones, evakuacinį bei avarinį apšvietimą, gaisrinę automatiką, pirminės gaisro gesinimo priemones. Pastebėtus trukumus būtina pašalinti iki renginio pradžios.

5.   Renginių metu turi budėti asmenys, supažindinti su gaisrinės saugos reikalavimais ir žmonių evakavimo tvarka kilus gaisrui. Budintis personalas privalo užtikrinti, kad renginio metu būtų laikomasi gaisrinės saugos reikalavimų.

6.   Masinių renginių patalpose draudžiama:

 • siaurinti takus tarp kėdžių eilių ir pristatyti papildomas kėdes, fotelius, suolus;
 • užrakinti duris ir uždaryti langines;
 • apipavidalinti sceną ypač degiomis ir labai degiomis medžiagomis;
 • laikyti dekoracijas, inventorių po scena ar pakyla;
 • evakuacijos keliuose įrengti veidrodžius, durų imitaciją;
 • įleisti į patalpas daugiau žmonių, negu numatyta technologinėje projekto dalyje;
 • scenos apšvietimo ir kitiems efektams naudoti pavojingas chemines medžiagas ir preparatus.

7. Šventinė eglė turi būti pritvirtinta prie tvirto pagrindo, atokiai nuo durų ir netrukdyti išeiti iš patalpos. Eglės šakos turi būti per metrą nuo lubų ir sienų.

8. Eglės iliuminacija turi būti įrengta laikantis galiojančių teisės aktų reikalavimų. Girliandų lemputės turi būti ne galingesnės kaip 25 W, laidai – variniai ir lankstūs.

9. Pastebėjus bent mažiausią eglės apšvietimo sutrikimą (įkaitusius laidus, dažnai perdegančias lemputes, kibirkštis ir pan.), apšvietimą būtina išjungti.

10. Draudžiama egles puošti žvakutėmis ir bengališkosiomis ugnimis.

11. Patalpose nepalikti be priežiūros degančių žvakučių.

Marijampolės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba linki Jums linksmų ir saugių švenčiu.

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I-V  8:00 - 17:00

VI-VII  Nedirbame

Pietų pertrauka 12:00 - 13:00