J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

TV3 ir Valstybės turizmo departamentas kviečia keliauti po Lietuvą: Marijampolės apžavai: cukrumi nubarstyta kelionė atgins į pasimatymą su Bobu Dylanu

Kategorija: Naujienos_ Paskelbta: Antradienis, 18 liepos 2017

Seniausias cukraus fabrikas. Poezijos parkas. Meno simpoziumas „Malonny“. Kažkur girdėta? Bet ar žinote, kur tai yra? Muzikinio projekto „X Faktorius“ nugalėtoja dainininkė Iglė Bernotaitytė  pasakytų prikelta net gilią naktį. Kodėl? „Nes esu tikra marijampolietė“, – mirkteli mergina. „X Faktoriuje“ triumfavusi I.Bernotaitytė šiuo metu jaukinasi Vilnių, kur visai neseniai persikėlė. Tačiau ji gali išberti aibę priežasčių, kodėl verta aplankyti jos mylimą Marijampolę. „Pirmiausia – tai nuostabus, dailiai sutvarkytas ir nuoširdžiai puoselėjamas miestas“, – sako Iglė.

J.Basanavičiaus aikštės dydis atima žadą net svečiams iš didmiesčių, o grakštus Šešupės vingis prikausto gamtos mylėtojų žvilgsnį. Atokvėpio valandėlei turistus priglaus Ramybės parko beržai, o gaivališką šurmulį žada pagrindinis miesto jaunimo traukos centras – Poezijos parkas.

Paglostyti grafienės kates

„Senamiestyje yra toks Kačių kiemelis. Bent jau mes jį taip vadiname“, – lyg kokią paslaptį atskleidžia Iglė, tokiu būdu ragindama paglostyti Butlerienės kiemelio kates. Kačių kiemelis išskirtinis dėl savo istorijos. Žinia, Marijampolė siejama su grafiene Pranciška Butleriene. Sakoma, kad tai ji pakvietė Marijonų vienuolius ir įkūrė Marijampolę. Grafienė esą labai mylėjo kates, o ta meilė įamžinta kiemelyje, kurį galima pasiekti iš centrinės miesto aikštės, pakeliui į Sinagogoje įsikūrusią B.Kleizaitės-Vasaris menų galeriją.

Kad jau kalba pasisuko apie meną, žvalgant Marijampolę nuodėmė neapžiūrėti išskirtiniais piešiniais dekoruotų pastatų sienų. Jau ketverius metus vasaros pradžioje vyksta meno simpoziumas „Malonny: Marijampolė-Londonas-Niujorkas“. Šio projekto metu lietuvių kilmės dailininkas Ray Bartkus iš Niujorko, kartu su kitais pasaulio menininkais ir būriu savanorių pagalbininkų, tapo didžiulius paveikslus ant miesto pastatų sienų. Iki šiol jau ištapyta vienuoliką sienų. Visi paveikslai turi idėją, mintį, potekstę ir sąsajas tiek su autoriumi, tiek su Marijampole. Tai – meno galerija po atviru dangumi. Šiemet kūrėjai nutapė dvi pasaulinio garso žvaigždes, turinčias lietuviškų, ir netgi suvalkietiškų, šaknų – Leonardą Coheną ir Bobą Dylaną. „Šio piešinio pavadinimas – „Leonardas Cohenas laukia autobuso į Vilkaviškį“ – šypsodamasis pristatė R.Bartkus, kurio iniciatyva Marijampolė turi galeriją po atviru dangumi.

Saldi cukraus istorija

Jei oras nelepintų, Marijampolė siūlo ir pramogų (ne bet kokių, o saldžių) po stogu. Smaližiai laukiami pirmajame Lietuvoje ir vis dar veikiančiame cukraus fabrike. Norintys aplankyti unikalų objektą, gali užsisakyti ekskursijas „Saldžiamiestis“ ir „Runkeluko kelionė“. Jų metu lankytojai kviečiami susipažinti su seniausio Lietuvoje cukraus fabriko istorija, pamatyti cukraus gamybos kelią, aplankyti fabrike įrengtą muziejų, pajusti dar prieškario metu pastatyto fabriko dvasią ir įsiamžinti prie paminklo cukriniam runkeliui (dėl ekskursijų kreiptis Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.). Visai neseniai, Lietuvos cukraus klube įsikūrė menininkės iš Prienų, gidės Rūtos Rūtės namelių iš cukraus ekspozicija. Tai tikrų įvairiose Lietuvos vietovėse esančių senų pastatų sumažintos kopijos, pagamintos iš cukraus! Neilgai trukus šiame „Cukrakaimyje“ įsikurs ir Lietuvos cukraus pastatų kopijos. „Gėda prisipažinti, tačiau fabrike dar nesu buvusi – tik matau iš tolo pravažiuodama pro šalį. Reikės šią spragą užpildyti“, – nejuokais susigėsta Iglė.

Daugiau skaitykite http://www.tv3.lt/naujiena/917823/marijampoles-apzavai-cukrumi-nubarstyta-kelione-atgins-i-pasimatyma-su-bobu-dylanu

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I - nedirbame

II - V 8:00 - 17:00

VI - 10:00 - 14:00

Pietų pertrauka II - V 12:00 - 13:00