J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

Paminklas Vytautui Didžiajam

paminkasvytautuididziajamkitas
Aprašymas

Paminklas Vytautui Didžiajam šiose, senosiose Meškučių kapinėse buvo pastatytas dar 1930 metais. Jį pastatė Jaunalietuvių sąjungos Meškučių kaimo nariai Lietuvos valdovo, Didžiojo kunigaikščio Vytauto 500-ųjų mirties metinių proga. Karo ir pokario laikmečiu Lietuvoje buvo pradėta naikinti lietuvišką paveldą, siekiant iš atminties ištrinti Lietuvos valstybės ir Tautos vertybes.

Sovietmečiu paminklas tikriausiai išliko dėka kapinaites „apaugintų“ krūmų.

Marijampolės Vytautų klubo iniciatyva šis vienas iš dviejų, išlikusių Marijampolės apskrityje (kitas - Vilkaviškio rajone) paminklų Vytautui Didžiajam 1998 metais buvo restauruotas. Tuo pačiu buvo sutvarkytos ir pačios senosios kapinės: iškirsti ir pašalinti krūmynai, netinkamos sąvartos. Marijampolės seniūnija įrengė tvorą, privažiavimo takelį, tvarkoma ir kapinaičių teritorija.

Šiauriau kapinaičių matosi Čėsnynė, menanti mokytoją, knygnešį, politinį ir visuomenės veikėją Joną Čėsną bei kunigą ir publicistą Stanislovą Čėsną. Į vakarus nuo šio stendo, kaimo pakraštyje pastatytas paminklas dviem žuvusiems Vytauto rinktinės partizanams - Kazimierui Liaukui „Anbo“ ir Vincui Kalinauskui „Vilkui“. 2009 metais, minint Meškučių įkūrimo 325-ąsias metines, bendruomenės iniciatyva gyvenvietės centre buvo pastatytas ąžuolinis koplytstulpis.

Kaip mus rasti:
View Larger Map

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I-V  8:00 - 17:00

VI-VII  Nedirbame

Pietų pertrauka 12:00 - 13:00