J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

Žaltyčio botaninis–zoologinis draustinis

zaltyciozoologinis
Aprašymas

 

 

 

Žaltyčio ežeras ir jo pelkėtos pakrantės saugomi jau nuo 1960 m., čia įsteigus ornitologinį draustinį. Dabar ežeras turi botaninio zoologinio draustinio statusą, yra Natura 2000 teritorija ir kaip visas Žuvinto biosferos rezervatas įrašytas į UNESCO programos Žmogus ir biosfera Pasaulinį biosferos rezervatų sąrašą.

Žaltyčio botaninis–zoologinis draustinis (410 ha) yra pietvakarinėje biosferos rezervato dalyje, saugo gausia ornitofauna pasižymintį tipinį eutrofinį Žaltyčio ežerą su būdinga augalija ir gyvūnija. Vandens paukščiams ši teritorija svarbi kaip perėjimo ir apsistojimo migracijų metu vieta.

Svarbu žinoti

Žaltytyje leidžiama tik poledinė žvejyba žiemą, kitu metų laiku žvejoti draudžiama. Vasarą galima nusimaudyti ežero pakrantėje, tačiau ilgesnis stovyklavimas, palapinių statymas draudžiamas. Dėkojame, jei šią vietą paliksite švaresnę, nei radote.

 

 

 

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I-V  8:00 - 17:00

VI-VII  Nedirbame

Pietų pertrauka 12:00 - 13:00