J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

Buvusi žydų sinagoga

14
Aprašymas

Buvusi žydų sinagoga. Tai eklektinis, istorizmo laikotarpio pastatas, iškilęs miesto centre 1870 metais. Sinagoga buvo mūrinė, tinkuota, dvišlaičiu stogu, nevientiso tūrio, su gausiais puošybos elementais. Tarp jų – iškilios tinko rozetės, arkinių nišelių eilė pagrindiniame fasade, taip pat frontono nišoje įkomponuotas simbolinis Toros motyvas. Antrojo pasaulinio karo pradžioje žydų bendruomenę sunaikinus, jau netrukus sinagoga paverčiama antrinių žaliavų sandėliu, įrengiant perdangas ir užmūrijant langus. 1985 metais pastatas rekonstruotas ir pritaikytas Marijampolės inžinierių namams, o dar po dešimtmečio čia pradėjo veikti kartu su danų pedagogais įkurtas Marijampolės apskrities švietimo centras.

 

Adresas: P.Butlerienės g. 5, Marijampolė

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I-V  8:00 - 17:00

VI-VII  Nedirbame

Pietų pertrauka 12:00 - 13:00