J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

Ivoniškio (Gudelių) buvusio dvaro sodybos fragmentai

ivoniskio
Aprašymas

Ivoniškio (Gudelių) dvaras žinomas nuo XVI a., kai Gudeliai su aplinkiniais kaimais priklausė grafams Tiškevičiams. Apie 1700 metus grafas Tiškevičius pastatė koplyčią prie dvaro, sustiprindamas religinę dvaro įtaką apylinkėms. Manoma, kad to meto koplyčia ir dvaro rūmas sudegė apie 1803 metus. Nuo XIX a. antros pusės Gudeliai priklausė Ivoniškio dvarui. Dvaras turėjo penkias smukles, spirito daryklą (bravorą) ir daug kitų ūkinių pastatų. Tarpukariu rūmai buvo dar palyginti gerai išsilaikę. Po Antrojo pasaulinio karo juose įsikūrė progimnazija, vėliau - septynmetė mokykla. 1968 m. rūmai nugriauti, o kituose pastatuose įsikūrė kolūkio kontora.

 

 

 

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I-V  8:00 - 17:00

VI-VII  Nedirbame

Pietų pertrauka 12:00 - 13:00