J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

Baltaragio malūnas

baltaragio-malunas.-1.-a.matuseviciusbaltaragio-malunas.-3.-a.matuseviciusbaltaragio-malunas.-a.matuseviciusdsc_0372
Aprašymas

Ant Dovinės upės  kranto  stovi visą Marijampolės kraštą garsinęs  vandens malūnas, tarpukario Lietuvoje pasižymėjęs gera malimo ir pikliavojimo kokybe.  Praeito amžiaus devintame dešimtmetyje malūne  buvo įkurta poilsio svetainė, kurioje įkūnyta netoliese gyvenusio rašytojo K.Borutos romano „Baltaragio malūnas“ veikėjų dvasia. Atvykusius svečius pasitinka prie ąžuolinės rodyklės prigludęs išdidusis Girdvainis, nežinantis, kur eiti. Užrašas ne vieną klaidina, matyt, velnio Pinčuko pasidarbuota. Rodyklė liepia sukti kairėn - „Baltaragio malūnas“ -  176 metrai,  tačiau kelias i malūną veda gražiais akmeniniais laiptais upės link. Šlaite įsikūrę kiti ąžuoliniai romano herojai: susigūžęs arkliavagis Raupys, besibaiminantis dėl savo nedorybių, susirietusi iš piktumo niurnanti senmergė Uršulė, pelkių kipšas Pinčukas, rezgantis naujas pinkles ir laukiantis savo sužadėtinės. Perėjus per užtvankos tiltą, prie pat malūno stovi gražioji Jurga, malūnininko dukra, tyliai svajojanti apie pasirodančius piršlius...

Dabar tai puikiai įrengta vieta poilsiui ir pobūviams. Trijų aukštų pastate  rasite dvi banketų sales, talpinančias apie 120 žmonių, taip pat mažąją salę, poilsio kambarius, virtuvę, uždarą kiemą su aikštele automobiliams.

Naujai suremontuota sodyba įsikūrusi Gustaičių kaime, ramioje,nuošalioje,žalumos apsuptoje vietoje,nutolusioje 8 km nuo Marijampolės miesto.

Adresas: Gustaičių k., Marijampolės sav.
Telefonas: +370 618 04906
El. paštas: info@baltaragis.lt
Tinklapis: www.baltaragis.lt

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I-V  8:00 - 17:00

VI-VII  Nedirbame

Pietų pertrauka 12:00 - 13:00